👈 فروشگاه فایل 👉

طرح توجيه و کارآفرینی پرورش گل در گلخانه

ارتباط با ما

... دانلود ...

طرح توجيه و کارآفرینی پرورش گل در گلخانه

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 15 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏وزارت تعاون

‏معاونت طـرح و برنامه

‏طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي

‏پرورش گل و گياه در گلخانه

‏( پيتوس و نخل زينتي )

‏با ظرفيت دوهزار متر مربع

‏مرداد ماه 1382

‏خلاصه طرح

‏موضوع طرح : پرورش گل و گياه در گلخانه ( پيتوس و نخل زينتي )

‏ظرفيت : 2000 متر مربع

‏مجوز هاي لازم: جواز تاسيس از وزارت كشاورزي

‏سرمايه گذاري كـل: 1363 ميليون ريال

‏سهم آوردة متقاضي: 163 ميليون ريال

‏سهم تسهيلات: 1200 ميليون ريال

‏دورة بازگشـت سرمايه: 6/2 سال ( معادل 31 ماه )

‏سود ويژه : 57/487 ميليون ريال

‏ميزان اشتغالزايي : نه نفر

‏ مقدمــه:

‏ وضعيت جغرافيايي وطبيعي ايران به گونه اي است كه آسمان روشن و صاف و آفتاب گرم آن عامل مثبتي براي رشد و نمو برخي گياهان در فصول مختلف سال است اين امر باعث مي‏‌‏شود تا در آينده نه‏‌‏تنها از واردات بذر و قلمه گل و گياه كاسته شود بلكه سبب صادرات محصولات گلخانه اي نيز خواهد بود.

‏ بايد توجه داشت كه فرآورده هاي گل و گياه زينتي بايد قادر باشند در بازارهاي داخلي و خارجي با فراورده

‏‌‏هاي مشابه رقابت نمايند. در حقيقت كساني كه به كار پرورش گياهان زينتي مي‏‌‏پردازند زماني موفق خواهند بود كه همه ساله از محصولشان سود ببرند و براي دستيابي به اين منظور مسائل مربوط به كيفيت گل، ميزان محصول در واحد سطح ، زودرس يا ديررس بودن گل، هزينه توليد ، روشهاي بسته بندي ، حمل و نقل، بازاريابي و صادرات بسيار حائز اهميت است. بيشتر اين مسائل وابسته به شرايطي است كه گياهان در آن رشد و نمو كرده ، پرورش مي‏‌‏يابند و بعد به سوي بازارهاي مصرف مي‏‌‏روند.

‏ عواملي نظير درجه حرارت هوا و خاك ، شدت نور، طول دوره روشنايي، ميزان رطوبت و تبخير در كيفيت و ميزان عملكرد بسيار مؤثر است.

‏ ايـران ، موطن اصلي بسياري از گياهاني است كه امروزه به عنوان گياهان زينتي در گوشه و كنار دنيا كشت مي‏‌‏شوند. به طور مثال انواع لاله و زنبق و بسياري ديگر از گلها ريشه نژادي ايراني داشته و در كشورهاي ديگر دچار تغييرات ژنتيكي شده اند و به اشكال و رنگ‏‌‏هاي گوناگون دوباره به ايران برگشت داده شده اند.

‏ در حال حاضر گل و گياه ، جايگاه خود را در كشور بازيافته و در ساليان اخير توليد آن مانند ساير نقاط دنيا از حالت سنتي خارج شده و به صورت فعاليتي تجاري در آمده است. مسلما در آينده كشورهايي كه داراي چهار فصل مجزا و آفتاب مناسب و دائمي باشند از نظر توليد و صادرات قادرند جايگاه ويژه اي در اين بازار بيابند كه كشورمان نيز در زمره اين كشورها است.

‏ توجيه فني :

‏ كشت گل و گياه در گلخانه به صورت رديفي انجام مي‏‌‏شود .‏‌‏ آبياري لازم نيز براي گلها بسته به نوع و امكانات و شرايط عمدتا به صورت باراني و يا سيستم قطره اي است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت اهرم ها علوم پایه پنجم دبستان پاورپوینت در مورد مدیریت پوشه کار پیشینه تحقیق امنیت عاطفی پاورپوینت در مورد فصل 9 زاویه مرکزی (تحقیق داش آموزی) جنگ الكترونيك