👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت كم ابياري

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت كم ابياري

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 17 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

فیزیولوژی تکمیلی

کم آبیاری

Deficit irrigation

استاد: دکتر عبدی

توسط: عبدا... عزیزیان

زمستان 1385

محدوديت منابع آب، تزايد جمعيت و تلاش در راستاي حذف و يا ترميم كشاورزي كم بازده و تعالي كشاورزي نوين، سبب شده است تا ارزش نهاده‌هاي توليد و جايگاه تحقيقات بهينه سازي مصرف آب، ترقي يابد .

اختصاص مقدار بهينه آب آبياري به عنوان ع امل اصلي توليد محصول در كشاورزي به خصوص در مناطق خشك و نيمه خشک که با کمبود منابع آب مواجهند يا در مناطقی که قيمت آب بسيار گران است اهميت دارد.

آب عمده‌ترين عامل بازدارنده در زراعت آبي و ديم محسوب مي‌شود و به دليل بحران فزاينده كميت و كيفيت منابع آبي انتخاب استراتژي‌هاي مناسب در بهينه سازي مصرف آب ضروری است .

بهينه سازي مصرف آب، كم مصرف كردن نيست بلكه به موقع و به مقدار لازم مصرف كردن است. به طوري كه استراتژي كم‌آبياري در كشت آبي و روش آبياري تكميلي در كشت ديم براي اين منظور ابداع شده است .

كم آبياري به عنوان يك راهبرد عملي و روشي اقتصادي در حصول الگوي بهينه مصرف آب به شمار مي‌رود. كم آبياري همچنين حد مجاز كاهش عملكرد در اثر كاهش مصرف آب و بالاترين ميزان درامد خالص به ازاء واحد آب مصرفي را تبيين مي‌كند . (English, 1990)

كم آبياري دركاهش هزينه‌هاي توليد مؤثر است، از هدر رفت آب جلوگيري كرده و به كار گيري صحيح آن منطبق بر اصول زيست محيطي است. اين نوع كم آبياري را كم آبياري تنظيم شده مي‌نامند (English, 1990) .

در كم آبياري تنظيم شده يكي از مهم‌ترين و در عين حال مشكل‌ترين مراحل كار بهينه سازي آن از نظر عملكرد و يا سود خالص است. بنابراين براي تعيين حد بهينه آبياري استفاده از مدل‌ها و روابط تجربي-رياضي و توابع تغييرات مصرف آب-عملكرد امري اجتناب‌ناپذير مي‌باشد (قهرمان و سپاسخواه، 1375).

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت پیامد ورود مواد رادیو اکتیو به اکوسیستم های دریایی پروپوزال رشته مدیریت مقایسه خودکارآمدی و رضایت شغلی پاورپوینت در مورد فوریتهای پزشکی در کودکان تحقیق مظفرالدين شاه و مشروطه 10ص پاورپوینت اصول بازاريابی به زبان خودمان