👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت عیب یابی الکترو موتورهای القایی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت عیب یابی الکترو موتورهای القایی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 32 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 

عیب یابی الکترو موتورهای القایی

مقدمه

یک موتور الکتریکی، الکتریسیته را به حرکت مکانیکی تبدیل می‌کند. عمل عکس آن که تبدیل حرکت مکانیکی به الکتریسیته است، توسط ژنراتور انجام می‌شود. این دو وسیله بجز در عملکرد ، مشابه یکدیگر هستند. اکثر موتورهای الکتریکی توسط الکترومغناطیس کار می‌کنند، اما موتورهایی که بر اساس پدیده‌های دیگری نظیر نیروی الکتروستاتیک و اثر پیزوالکتریک کار می‌کنند، هم وجود دارند.

ایده کلی این است که وقتی که یک ماده حامل جریان الکتریسیته تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، نیرویی بر روی آن ماده از سوی میدان اعمال می‌شود. در یک موتور استوانه‌ای ، روتور به علت گشتاوری که ناشی از نیرویی است که به فاصله‌ای معین از محور روتور به روتور اعمال می‌شود، می‌گردد.

اغلب موتورهای الکتریکی دوارند، اما موتور خطی هم وجود دارند. در یک موتور دوار بخش متحرک (که معمولاً درون موتور است) روتور و بخش ثابت استاتور خوانده می‌شود. روتور شامل آهنرباهای الکتریکی است که روی یک قاب سیم پیچی شده است. گر چه این قاب اغلب آرمیچر خوانده می‌شود، اما این واژه عموماً به غلط بکار برده می‌شود. در واقع آرمیچر آن بخش از موتور است که به آن ولتاژ ورودی اعمال می‌شود یا آن بخش از ژنراتور است که در آن ولتاژ خروجی ایجاد می‌شود. با توجه به طراحی ماشین ، هر کدام از بخشهای روتور یا استاتور می‌توانند به عنوان آرمیچر باشند .

 

تئوری ماشین های الکتریکی

تعریف

ماشینی گردان جهت تبدیل انرژی الکتریکی و مکانیکی به یکدیگر

تقسیم بندی بر حسب نوع تبدیل

تقسیم بندی بر حسب نوع جریان بار

موتور :

تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی

ژنراتور :

تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی

جریان مستقیم (DC )

جریان متناوب (AC )

تئوری ماشین های الکتریکی - واژگان

👇محصولات تصادفی👇

نگاهی کوتاه به هدفمند کردن یارانه ها نمونه سوال عربی هفتم نوبت اول دانلود پاورپوینت راهبردهای شناخت و فرا شناخت تحقیق مواد به كار رفته در روش سل ژن پاورپوینت آموزش و مفهوم ICDL