👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت در مورد ميكروسكوپ (Microscope)

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت در مورد ميكروسكوپ (Microscope)

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 51 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

خوش آمديد

ميكروسكوپ (Microscope )

میکروسکوپ به معنی کپی یا ثبت ذره كوچك است و ریشه در زبان لاتین دارد میکروسکوپ دستگاهی است که برای دیدن اجسام خیلی کوچک بکار می‌رود و می‌توان تصویری بسیار بزرگتر و با جزئیات بیشتر از جسم مورد نظر ، بدست آورد. میکروسکوپ شامل دو دستگاه عدسی همگرا است که ممکن است هر کدام ترکیبی از چند عدسی باشد، ولی مانند یک عدسی همگرا عمل می‌کند، یکی عدسی شیئی یا ابژکتیو و دیگری عدسی چشمی یا اکولر نام دارد.

لیونهاک یکی از اولین مخترعین ميكروسكوپ در قرن هفده ميلادي بود او مشاهدات خود را در زیر میکروسکوپ خود ثبت و یادداشتهای دقیقی تهیه نمود. در موزه میلدبرگ در هلند یکی از میکروسکوپ های اولیه نگاهداری می شود که احتمالا بوسیله این دانشمند ساخته شده است

اجزا يك ميكروسكوپ

1- بدنه

2- منبع نور

3- كندانسور

4- صفحه نمونه

5- ماكرومتر و ميكرومتر

6- عدسي شيي

7- عسي چشمي

موارد استفاده از میکروسکوپ

امروزه وجود ميكروسكپ در هر آزمايشگاه آموزشي و درماني ضروري است . در آزمايشگاه تشخيص طبي ميكروسكوپ جهت بررسي انواع ميكروب ها و انگل ها در مايعات بدن ، انواع سلولهاي خوني و غيره استفاده مي شود .

همچنين دربرخي از آزمايشهاي تخصصي و تحقيقاتي نياز به ميكروسكپ هاي تخصصي مانند ميكروسپ فلوروسنت ( Fluorescent Microscope )، ميكروسكپ ا لكتروني (Electron Microscopy) ، ميكروسكپ زمينه سياه (Dark field) ميكروسكپ اينورت ( Inverted Microscope ) و … است حتی جراح ها از میکروسکوپ ویژه ای برای اعمال ظریف جراحی ( جراحی گوش و چشم و ...) استفاده می کن ن د.

از میکروسکوپ در آزمایشگاهها درباره موضوعات گوناگون از گیاه شناسی گرفته تا فلزشناسی برای مطالعه استفاده می گردد.

بزرگنمايي ميكروسكوپ = بزرگنمايي عدسي شيي * بزرگنمايي عدسي چشمي

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت ماهیان خاویاری دانلود پاورپوینت مجموعه ها و احتمال ریاضی پایه نهم پروپوزال روانشناسی اثر تعارض کار خانواده و حمایت سازمانی بر سلامت روان مبانی نظری و پیشینه یادگیری الکترونیکی دانلود پاورپوینت مطالعه ویتامین های B و C