👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت خوردگی فولادهای زنگ نزن و روش های کنترل آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت خوردگی فولادهای زنگ نزن و روش های کنترل آن

عنوان پاورپوینت: دانلود پاورپوینت خوردگی فولادهای زنگ نزن و روش های کنترل آن

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 30

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

قسمتی از متن

فولاد زنگ نزن گروهی از فولادهای پر آلیاژ، بر پایه سیستم های Fe-Cr،-C Fe-Crو Fe-Cr-Ni می باشند. برای زنگ نزن بودن، این فولادها باید حاوی حداقل 5/10 درصد وزنی کرم باشند. این میزان کرم باعث تشکیل یک سطح غیر فعال اکسیدی می شود که از اکسیداسیون و خوردگی فلز زیری، در شرایط محیط و غیر خورنده محافظت می کند.

فولادهای زنگ نزن دارای کاربردهای مختلفی از جمله استفاده در عملیات تولید نیرو، عملیات شیمیایی و کاغذ سازی، ساخت بسیاری از محصولات تجاری نظیر تجهیزات آشپزخانه و قطعات اتومبیل هستند. فولادهای زنگ نزن همچنین به طور گسترده در کاربردهای استیریل مثل فرآیندهای داروسازی، تولید لبنیات و غذا مورد استفاده قرار می گیرند.

تاریخچه فولادهای زنگ نزن

اضافه کردن کرم به فولاد و مشاهده اثرات مفیدآن بر مقاومت خوردگی، به طور کلی به فرنچمن برتیر فرانسوی نسبت داده می شود که در سال 1821، آلیاژی حاوی 5/1 درصد وزنی کرم جهت کاربردهای برشی را توسعه داد.

از سال های 1910 تا 1915 تلاش های زیادی برای تولید تجاری این آلیاژها انجام شد. اولین گزارش تولید اقتصادی فولاد زنگ نزن به هری بررلی نسبت داده شده است، او یک متالورژیست در شفیلد انگلستان بود.

اولین شمش فولاد زنگ نزن در سوم مارس 1915 به وسیله شرکت فرس استرلینگ در پیتسبرگ آمریکا ریخته شد. این موضوع سرانجام به ثبت اختراع شماره 1197256 در آمریکا توسط بررلی منجر شد . فولادهای ساخته شده به کمک این اختراع به عنوان «اولین زنگ نزن» شناخته شدند.

و...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت غیاث الدین جمشید کاشانی چهل حدیث پیشگیری از جرم و گناه پاورپوینت در مورد من بنه هستم پاورپوینت فصل دوم ریاضی نهم مبحث اعداد حقیقی شماره2 پاورپوینت عربی دبیرستان درس دوم