👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق انگیزه های جهانگردی وانواع جهانگرد

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق انگیزه های جهانگردی وانواع جهانگرد

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 56 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

16

‏بخش اول : انگیزه های جهانگردی وانواع جهانگرد

‏انگیزه های جهانگردی

‏مسئله جهانگردی و سیاحت که از دیرباز مورد توجه بوده است. اساساً برای ارضای حس کنجکاوی، کسب اطلاعات، آگاهی و کشف راز آفرینش، تفحص در اموال مردم سرزمین های دیگر با وجود جاذبه های طبیعی و مصنوعی، آثار و بناهای تألیفی و باستان، اماکن مقدسه، تفریحات، استراحت و مسائلی از این قبیل که نام برده شد. لیکن نیاز به سفر برای فرار از محیط نیز انگیزه ای برای مسافرت است. چه اینکه سفرزاده نیازهای گوناگون انسان است که می توان این طور نام برد:

‏1- نیاز روانی ‏ ‏2- نیاز اقتصادی 3- نیاز اجتماعی‏ ‏ ‏ ‏4- نیاز سیاسی

‏در بحث نیاز اجتماعی، آشنایی با آداب و سنن، رسوم و شناخت افکتر و ایده ها از دیرباز مورد توجه بوده است و چون تفاهم اندیشه کاری بس دشوار بوده از همان ابتدای امر سیاحت چاره مؤثر این کار شناخته شده و به عنوان یک نیاز اجتماعی موردقبول قرار گرفت.

‏در بحث نیاز سیاسی، گسترش صلح جهانی وپایداری این صلح در صحنه سیاست بین الملل امری بس ضروری است و صنعت جهانگردی نقش مهمی دارد.

‏انواع جهانگردی

‏جهانگردی با توجه به منظور ومقصود و انگیزه ای که جهانگرد دارد به طبقات مختلف تقسیم ‏ ‏می شود. به عبارت دیگر هدف و انگیزه جهانگرد از مسافرت انواع مختلف را به وجود می آورد.

18

‏در مورد بحث قبلی اشاره شد سکه یکی از انگیزه های جهانگردی رهایی از محیط استراحت، فشار زندگی روزمره و یا تشنج شهر نشینی است که این انگیزه در ارتباط با سن مورد بحث است:

‏1- جهانگردی جوانان‏:‏ نیاز به آزادی خود نمایی به چشم می خورد. جهانگردی سازمان یافته و گشت های‏ ‏منظم را پذیرا نیستند.

‏2- جهانگردی میانسالانس‏:‏ ‏نیاز به امنیت بیشتر است. نیاز به آزادی کاهش و خود محوری دیده نمی شود. متقاضی جهانگردی در سطح مناسب و گشتهای منظم است.

‏3‏- جهانگردی سالخوردگان‏:‏ ‏انگیزه و امنیت در این گروه مشهودتر است.

‏از نظر قصد مسافرت

‏1- تفریحی 2- ورزشی 3- شهری 4- فرهنگی 5- تجاری 6- کنفرانس ها

‏از نظر نحوه مسافرت

‏1- به صورت انفرادی با اخذ ویزای شخصی

‏2- توسط آژانس های مسافرتی کشور خود توریست با هماهنگی با آژانس ‏مسافرتی کشور میزبان به صورت تور‏تحت پ‏و‏شش اداره کل اتباع خارجه با هماهنگی استان‏ه‏ا به سیاحت خود می پردازند.

‏آ‏قای والنس اسمیت گردشگر را بر حسب نوع انگیزه به گونه ای دیگر طبقه بندی می کند که شامل گردشگر قومی، هنری، تاریخی طبعیت گرا، تفریحی و کاری می باشد.

‏کوهن ( 1979-1972) نوعی تقسیم بندی گردشگری ابداع کرد که تا اندازه ای به شناخت مفهوم واقعی گردشگر و اثری که ممکن است بر جمعیت میزبان داشته باشد یاری می رساند. او بر اساس میزان علاقه گردشگر به کسب تجربه در جامعه ناآشنای میزبانس آن را به چهار نوع عمده تقسیم کرده است.

18

‏1- کاوشگر 2- بدون مقصر 3- گردشگری توده ای انفرادی

‏4- گردشگری توده ای سازمان یافته

‏که دو نوع اول غیر نهادینه می باشند و دونوع بعدی نهادینه می باشد. دو نوع کاوشگر و بدون مقصد، در پی یافتن چیزهای تازه، نا آشنا و شگفت انگیز هستند. آنان خودشان مقدمات مسافرتشان را فراهم می کنند، از تسهیلات می گیرند و ت‏ماس زیادی با ساکنان محل دارند. ك‏وهن این گروه را مسافران نهادینه شده می نامد.

‏دو گروه دیگر نحو سفر و محل اقامت خود را از طریق بنگاه های مسافرتی تنظیم می کنند و به دنبال‏ نقاط ‏ همه کس‏ ‏پسند‏ هستند.

‏جاذبه های جهانگردی

‏عواملی که در یک کشور یا سرزمین که موجب جلب جهانگردی شود را جاذبه های جهانگردی گویند.

‏عواملی که در جلب توریست می تواند مؤثر باشد 2 دسته است:

‏1- عوامل طبیعی شامل : آب و هوای خوش، مناظر مطلوب، دریاها، اماکن مقدس، جنگلها جانوران‏.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت بررسی مهندسی ارزش در مدیریت پروژه پاورپوینت درباره کنترل وزن تحقیق در مورد اقدامات صورت گرفته جهت ایمنی راه در امریکا دانلود پروپوزال رشته مدیریت ارتباط رهبری خدمتگزار، اعتماد سازمانی و توانمندسازی پاورپوینت در مورد ارائهء يک الگوريتم جستجوي مبتني بر روشهاي جمعيت در بهينه سازي ترکيبي