👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق کانگورو

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق کانگورو

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 7 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

1

‏کانگورو

‏کانگورو جانوری از راسته کیسه‌داران علفخوار (Diprotodontia‏) از خانواده دراز‌پایان (Macropodidae‏) است که در ‏استرالیا‏ و ‏گینه نو‏ زندگی می کند. کانگورو می تواند به کمک پاهایش پرش های بلندی انجام دهد. طول این پرشها به سه متر هم می رسد. دم کانگوروها بلند و عضلانی است. نوع ماده دارای کیسه ایست که نوزاد کانکورو پس از به دنیا آمدن به داخل آن رفته و در آنجا از شیر مادر تغذیه می کند تا به رشد کافی رسیده و قادر به زندگی در بیرون کیسه شود. نوزاد کانگورو در هنگام تولد جثه‌ای بسیار کوچک دارد که قطر آن از دو سانتیمتر بیشتر نمی‌شود.

‏بزرگترین نوع کانگورو کانگوروی قرمز است. کانگوروی خاکستری نوع دیگریست که تقریبا به بزرگی کانگوروی قرمز می‌شود.

‏کانگورو

‏مادینه ‏کانگوروری خاکستری شرقی‏ به همراه توله‌اش.

2

‏طبقه‌بندی علمی

‏فرمانرو:

‏جانوران

‏شاخه:

‏طنابداران

‏رده:

‏پستانداران

‏زیررده:

‏کیسه‌داران

‏راسته:

‏کیسه‌داران علفخوار

‏زیرراسته:

‏دراز‌پاشکلان

‏خانواده:

‏دراز‌پایان

‏سرده:

‏کانگوروها

‏گونه‌ها

‏کانگوروی قرمز‏ (Macropus rufus‏)

‏کانگوروی خاکستری شرقی‏ (Macropus giganteus‏)

‏کانگوروی خاکستری غربی‏ (Macropus fuliginosus‏)

‏گیاه

‏سیکاس

‏ CYCAS

‏ 

‏سیکاس Cycas‏ ، گونه ای از خانواده سیکاداسه Cycadaceae‏ و از جنس سیکاس Cycas‏ میباشد و درخت نواحی استوائی و نیمه استوائی محسوب می شود .

‏شاید از عنوان این شرح تعجب کرده باشید و بخود بگوئید ، سیکاس Cycas‏ گیاه کوچکی است که در گلدان و در گلخانه تربیت می شود و اطلاق نام درخت به آن صحیح به نظر نمی رسد .

3

‏ولی باید به اطلاع خوانندگان گرامی و علاقمندان برسد که این گیاه به بلندی چند متر می رسد و بلندی گونه سیکاس Cycas medica‏ که در ایالت کوئین لاند Queen Land‏ ‏واقع در شمال شرقی استرالیا وجود دارد 20 متر است .

‏بودائی ها این درخت را نشانه جاودانی Im‏ morteite‏ ‏می دانند .که گونه های مهمی نظیر سیکاس سیرسینالیس C.Circinalis‏ و سیکاس رولوتا C.revoluta‏ به بلندی 10 تا 15 متر و یا تنه خیلی کوتاه مانند سیکاس رومفی C.rumphii‏ و سیکاس توآرسی C.thouarsii‏ دارند .

‏این درخت در جنوب ژاپن در جزیره ماداگاسکار در آندونزی ، در هندوستان و در سریلانکا ( سیلان) و استرالیا وجود دارد .

‏درخت سیکاس Cycas‏ در هیچ جا بطور انبوه و زیاد وجود ندارد بلکه به شکل دسته های کوچک در سواحل دریا دیده می شوند .

‏سیکاس Cycas‏ با نگاه اول شبیه به درختان خانواده نخلها به نظر میآید و در قدیم آن را از خانواده نخل ها میدانستند و ‏لینه‏ Linne‏ گیاهشناس مشهور نام علمی آن را ابتداء لینه ‏ Linne‏ که از نام محلی نخل کوسکا Kuscas‏ گرفته شده تعیین کرد و سپس آن را جزو طبقه سرخس ها ( به علت شباهت برگهای فنر مانند سرخس در موقع بازشدن ) دانست .

‏ ولی حقیقت این است که سیکاس گیاه خاصی است و دردنیا کمتر خانواده هائی ازگیاهان با آن شباهت و قرابت دارند .

‏درخت سیکاس Cycas‏ به حالت وحشی در ماداگاسکار وجود دارد .

‏ولی در قاره آفریقا از این درخت بطور وحشی دیده نمی شود .

‏ و این امر می رساند که در موقع پیدایش این گیاه در این جزیره فاصله بین این جزیره و قاره ‏آفریقا وجود داشته که متعلق به دوره زمین شناسی تریاس یعنی در حدود 35 میلیون سال پیش است .

‏زیرا دانه سیکاس Cycas‏ نمی تواند از راه دریا به خشکی یعنی ماداگاسکار برسد . چون دانه ها در مدت زمان کمی که روی آب بمانند نیروی نامیه خود را از دست می دهند .

‏در استرالیا نیز این گیاه بطور وحشی وجود دارد .

👇محصولات تصادفی👇

تست ارسال کمبود آهن و کم خونی فقر آهن پاورپوینت در مورد حمایتهای تغذیه ای در بيماران مبتلا به سرطان دانلود پاورپوینت طبقه بندی اسيدها دانلود پاورپوینت بررسی قابلیت زندگی شهری