👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق طرح توليد سنگ ساب

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق طرح توليد سنگ ساب

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 9 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏خلاصه طرح:

‏عنوان: طرح توليد سنگ ساب

‏تعريف: سنگ‌ساب محصولي است جهت صاف و صيقلي و پرداخت‌كردن سنگهاي بريده شده و موزائيك

‏مشخصات ويژه فني: سختي 9 موهس ـ چگالي 5/1 گرم بر سانتيمتر مكعب

‏ظرفيت توليد: 500 تن در سال

‏فرآيند توليد: مواد اوليه به نسبتهاي معين مخلوط شده سپس شكل‌دهي مي‌شود و پس از آن جهت كسب مقاومت لازم در خشك‌كن قرار مي‌گيرد و سپس آماده بسته‌بندي مي‌گردد.

‏تعداد روزكاري: 270 روز در سال

‏تعداد شيفت: يك شيفت در روز (8 ساعته)

‏ساعت ساليانه: 2160 ساعت

‏درصد تامين مواد اوليه: 38% داخلي و 62% خارجي مي‌باشد.

‏تعداد كاركنان: مديريت (يا مهندس): 2 نفر

‏پرسنل توليدي: تكنسين 2 نفر ـ كارگر 11 نفر

‏كل پرسنل واحد: 21 نفر

‏توان برق: 100 كيلووات فرآيند و تاسيسات و 50 كيلووات اضطراري

‏كيفيت و ميزان مصرف روزانه آب: آب معمولي به مقدار 4 مترمكعب

‏نوع و مقدار سوخت روزانه فرآيند: گازوئيل روزانه 100 ليتر براي فرآيند و 100 ليتر براي سيستم حرارت مركزي

‏منابع و چگونگي رفع آلودگي محيط زيست: فاضلابهاي انساني و شستشوي محيط كار كه جهت رفع آن حفر چاه فاضلاب و لوله‌كشي صورت مي‌گيرد.

‏دستگاهها و تجهيزات خط توليد: ماشين‌آلات كلاً از داخل تامين مي‌گردند و هزينه آن بالغ بر 195/63 هزار ريال مي‌باشد.

‏مساحت زمين: 2500 مترمربع است.

‏سطح زيربنا: 400 مترمربع سالن توليد، 173 مترمربع انبارهاي مواد اوليه و محصول، تاسيسات 20 متر مربع و كل ساختمانها 771 مترمربع مي‌باشد.

‏دارائيهاي ثابت: 185194 هزارريال، سرمايه در گردش: در سال اول توليد 87150 هزارريال، كل سرمايه‌گذاري: 272344 هزارريال، سرمايه‌گذاري مجري: 112344، وام بلند مدت و كوتاه مدت: 000/160 هزارريال.

‏هزينه ريالي واحد هر محصول: 321 ريال بر كيلوگرم

‏هزينه ارزي هر واحد محصول: 48/0 دلار بر كيلوگرم

‏قيمت تمام شده هر واحد محصول: 608 ريال بر كيلوگرم

‏قيمت فروش محصول مشابه داخلي: 1500 ريال بر كيلوگرم

‏قيمت فروش محصول مشابه خارجي: 2000 ريال بر كيلوگرم

‏سود ويژه در ظرفيت نهايي (سال سوم): 50409 هزار ريال

‏ارزش افزوده خالص (در سال سوم): 99330 هزارريال

‏نقطه سربسر: 47 درصد

‏نرخ برگشت سرمايه: 20 درصد

‏سرمايه‌گذاري كل سرانه: 12969 هزارريال

‏سهم منابع داخلي: 44 درصد

‏كليات:

‏صنعت توليد ساينده‌ها دامنه وسيعي دارد كه از توليد كاغذ سمباده تا انواع ابزارهاي برش و سايش چون سنگهاي ساينده و برنده مورد استفاده در آهنگري و سنگ‌كاري، سنگهاي ابزار تيزكن ماشيني، سنگهاي ابزار و چاقو تيزكن دستي، سنگهاي ساب مورد استفاه در ماشين‌آلات ساينده سنگبريها و موازئيك‌سازيها، سنگهاي ساب مخروطي شكل و استوانه‌اي شكل مورد استفاده در پرداخت سطوح تراشكاري شده قطعات در صنايع فلزي را شامل مي‌گردد، تيپ يك نوع از محصولات اين مجموعه صنعت بنام سنگ ساب است كه از نظر اقتصادي در بعد توليد محصولات صادراتي، صرفه‌جويي ارزي، ايجاد ارزش افزوده، اشتغال‌زايي و بازدهي سرمايه‌گذاري در رتبه ويژه‌اي قرار دارد و از نظر موضوعات فني نيز داراي خصوصيات خاصي در زمينه‌هاي مواد اوليه، ماشين‌آلات و نيروي انساني مورد نياز و ديگر مواد مي‌باشد كه در اين طرح نسبت به مطالعات اسكان‌سنجي آن مي‌پردازيم.

‏معرفي محصول:

‏سنگ‌ساب همانطور كه از اسم آن مشخص است كالائي بشكل سنگ و ساينده است كه جهت پرداخت و صيقلي كردن سطوح سنگهاي بريده و موزائيك بكار مي‌رود كه آن را روي يك صفحه فلزي چسبانده و بعد روي كله‌گي دستگاه ساينده بسته مي‌شود.

‏انواع اين محصول با توجه به نوع مواد اوليه بكار رفته در آن عبارتند از سنگ‌ساب سيمان سفيدي، يا سيمان فوندا و مينريتي كه به دو صورت يكپارچه و قطعه قطعه ساخته مي‌شود.

‏ساينده‌هاي مورد استفاده در موزائيك‌سازي‌ها بعلت كوچك بودن سطح موزائيك يكپارچه و داراي مقطع دايره‌اي است كه در سطح تحتاني داراي چندين پره است كه حد فاصل آنها بصورت شيارهائي با زاويه 5/37 درجه درآمده است كه مواد سائيده شده از اين مسير خارج مي‌گردد و سنگ‌ساب بسهولت مي‌تواند روي تمام سطح كار حركت كرده و آنرا بسايد.

‏جهت سائيدن سطوح سنگ و موزائيكهاي فرش شده كه پهن‌تر از يك قطعه موزائيك است به سنگ‌سابهاي بزرگ نياز مي‌باشد كه ساخت يكپارچه آن مشكل بوده و ضايعات زيادي ايجاد مي‌گردد، بنابراين اينها تكه، تكه و بشكل لقمه (لقمه ترمز دوچرخه) ساخته مي‌شود كه به آنها سنگ‌ساب لقمه‌اي گفته مي‌شود.

‏اين محصولات در جعبه‌هاي بزرگ چوبي قرار داده شده و مقداري پوشال جهت ايمني در نقل و انتقالات در لابلاي آن ريخته مي‌شود و بعداً آماده حمل مي‌گردد.

‏اين محصولات بصورت كالاي واسطه‌اي در صنايع سنگبري در موزائيك‌سازي و ساختمانسازي بكار مي‌رود و چون كاربرد سنگ و موزائيك براي مسكن‌سازي است لذا مصرف آن رو به توسعه است.

‏از طرف ديگر بازار كشورهاي خارجي زمينه صادرات را بعلت كيفيت بالاي سنگهاي ايراني كه مصرف كننده سنگ‌ساب هستند، هموار ساخته است لذا، روز بروز بر مقدار مصرف اين محصول افزوده مي‌گردد.

‏تاكنون كالاهاي قبل جانشين براي اين محصول شناخته نشده است و قيمت فروش آن در كارخانه كيلوئي 700 ريال مي‌باشد و بايستي آن را به فروشندگان ادوات و لوازم سنگبري بصورت عمده ارسال نموده تا براي مصرف‌كنندگان كه سنگبريها و موزائيك‌سازي‌ها ميباشند عرضه گردد.

‏امكان تغيير قيمت همواره بر آن وجود دارد چون اين محصول در گذشته نه چندان دور از خارج وارد كشور مي‌شد كه تابع قيمت ارز بود و چون نوع خارجي آن شديداً دچار نوسان قيمت است لذا، بعلت جايگزيني محصولات داخلي هم امكان نوسان قيمت براي آن وجود دارد از طرف ديگر چون بعضي از اقلام مواد اوليه اين كالا وارداتي مي‌باشد از اين لحاظ هم قيمت آن در حال نوسان مي‌باشد.

‏چون بازار داخلي جهت عرضه به مصرف‌كنندگان به اين محصول نياز مبرمي دارد هنوز امكان صادرات براي آن وجود ندارد و احتمالاً محصولات داخلي از نظر كيفيت نمي‌توانند با نوع خارجي آن به رقابت برخيزند بنابراين در بازارهاي خارجي فعلاً محل حضوري براي سنگ‌ساب نمي‌توان يافت و توليد كنندگان هر مقدار از اين محصول را بتوانند توليد كنند هنوز بازار داخلي قابليت جذب آنرا دارد.

‏بررسي فني

‏اصول فرآيند توليد مبتني است بر در كنار يكديگر قرار دادن ذرات ساينده چون كاربراندوم و سيليس بوسيله مواد معدني و آلي چون انواع سيمانها و چسبهاي پلي استر همراه با اعمال فشار از طريق ويبراسيون و پرس و استفاده از مواد كاني چون فدسپات و كائولن و بالكلي كه با اعمال فشار و عمل پخت اين مقصود حاصل مي‌گردد.

‏از زمانهاي قديم از سنگهاي ساب كه عمدتاً سيليسي و كوارتزيتي بود جهت تيز كردن ابزار برش استفاده مي‌كردند، با پيشرفت تكنولوژي تبديل مواد كاني به پودرهاي دانه‌ريز و حصول كيفيتها و اشكال خاص مناسب ديده شد كه از آن‌ها بكمك انواع چسبهاي آلي به اهداف مورد نظر نايل شوند.

‏استفاده زنهاي خانه‌دار از قطعات چيني براي تيزكردن كارد آشپزخانه مويد اين مدعا است كه با تركيب مواد كاني مختلف همراه با اعمال فشار و پخت مي‌توان به مصنوعاتي دست يافت كه قابليت سايش را دارد.

‏با نگاه گذرا به دول موهس مي‌توان دريافت كه مواد كاني در درجات سختي مختلف از 1 (تالك) تا 10 (الماس) طبقه‌بندي شده‌اند كه سختي مواد كاني به عوامل زيادي بستگي دارد كه اشاره مي‌گردد:

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت درس چهارم مدرسه خرگوش ها فارسی دوم دبستان پاورپوینت روشهاي حل و فصل بين المللي اختلافات درحقوق مالكيت معنوي پاورپوینت در مورد پراكندگي تالاسمي در جهان پیشینه تحقیق جانشين پروري مبانی نظری و پیشینه نوآوری سازمانی