👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق درمورد گردشگری، پردرآمدترین صنعت

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق درمورد گردشگری، پردرآمدترین صنعت

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 2 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏گردشگری، پردرآمدترین صنعت

‏صنعت گردشگری تا پایان دهه آینده در صدر جدول صنایع پردرآمد جهان قرار می گیرد و انتظار می رود بیش از ‏۴۰‏ درصد اشتغال جهان را به خود اختصاص دهد. این صنعت با بخش های مختلف اقتصاد به طور مستقیم و غیر مستقیم در تعامل قرار دارد و با داشتن اثرات مثبت عمیق و متقابل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از بخش های حائز اهمیت و مهم به شمار می رود.

‏صنعت گردشگری تا پایان دهه آینده در صدر جدول صنایع پردرآمد جهان قرار می گیرد و انتظار می رود بیش از ‏۴۰‏ درصد اشتغال جهان را به خود اختصاص دهد. این صنعت با بخش های مختلف اقتصاد به طور مستقیم و غیر مستقیم در تعامل قرار دارد و با داشتن اثرات مثبت عمیق و متقابل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از بخش های حائز اهمیت و مهم به شمار می رود. اگرچه ایران جزو ‏۱۰‏ كشور نخست جهان به لحاظ جاذبه های گردشگری است، اما سهم ناچیزی را در جذب گردشگر به خود اختصاص داده است، در حالی كه گزارش های ارائه شده ازسوی سازمان تجارت جهانی (WTO‏) گویای آن است كه سال ‏۲۰۰۴‏ و ‏۲۰۰۵‏ میلادی بهترین دوران برای گردشگری بین المللی طی ‏۲۰‏ سال گذشته بوده و حل این مسئله از سوی دست اندركاران گردشگری ایران نادیده گرفته شده است.جدای از بحث علل و موانع جذب گردشگران خارجی، نهادینه شدن فرهنگ ایرانگردی میان مردم و مسافران داخلی از جمله دلایل نبود رشد و بالندگی در صنعت گردشگری و هتلداری ایران محسوب می شود.كشورهای پیشرو در این صنعت، علاوه بر اتخاذ راهكارهایی برای رونق صنعت گردشگری در ایام ركود و كاهش مسافرت ها، تدابیری را برای جبران این نقیصه اندیشیده اند كه برگزاری جشن ها و فستیوال های گوناگون، جاذبه های زمستانی، تخفیف های فصلی و ... از جمله این راهكارهاست، اما شیوه ای كه به نظر كارآمد و دقیق می نماید، ایجاد تسهیلات برای گردشگران داخلی است تا چرخه های این صنعت ابتدا توسط مسافران داخلی، حركتی اولیه داشته باشد تا شاید به این وسیله از مرحله ركود و ایستایی گذر كند.

 فرهنگ سفر در ایران

 سفر در ایران پیوسته به معنی رویایی شیرین است كه اگر تحقق یابد، گاهی خاطره اش تا سالها باقی می ماند. بزرگان نیز سفر را لازمه رشد و تعالی دانسته اند و افراد دنیادیده و سفررفته را انسانی هایی كم اشتباه، پرتجربه، دارای گستره دید و پختگی ذكر كرده اند. بسیار سفر باید تا پخته شود خامی این كلام آهنگین در شرایط فعلی در مقابل جمله ای بدآهنگ قرار گرفته است و آن سفر یعنی هزینه است. شاید در اعصار گذشته، سفر تنها اراده ای بالا را طلب می كرد، در حالی كه امروزه بدون جیبی پر از پول یا كارت های اعتباری و دسته چك، سفر رویایی دست نایافتنی می نماید. یكی از موانع و مشكلات این بخش، نبود اقامتگاهی مناسب و كم هزینه است. هتل ها با قیمت های بالا تنها برای قشری خاص پاسخگو هستند و فقط در روز ‏۲۷‏ سپتامبر (روز جهانی جهانگردی) خدماتی نیم بها ارائه می كنند.

 همچنین شمار هتل هایی كه در ایام ركود مسافرت ها قیمت ها را تعدیل می كنند، بسیار كم است. هتل های زمستانی در فصل تابستان تخفیف ‏۳۰‏ درصدی ارائه می كنند و برخی هتل ها نیز در فصولی كه گردشگری با ركود محسوسی مواجه است، تخفیف هایی را برای گردشگران منظور می كنند كه به نظر می رسد در این بخش نیز اطلاع رسانی صحیحی صورت نمی گیرد. این در حالی است كه چنانچه مسافران از این تسهیلات آگاه شوند، مطمئنا رشدی قابل ملاحظه در صنعت گردشگری به وجود می آید.

 بایسته های بخش هتلداری

 بخش مهمی از جاذبه های گردشگری و تضمین رفاه مسافران در گرو اقامتگاه ها و هتل هاست و از آنجا كه یكی از زیرساخت های مهم گردشگری، صنعت هتلداری است، این دو بخش لازم و ملزوم یكدیگر محسوب می شوند. بروز هر گونه چالش و ناهماهنگی در یكی از این دو، اثر مستقیم و شكننده ای بر دیگری دارد. صنعت هتلداری در ایران بیش از

👇محصولات تصادفی👇

بيوفيدبك اعتیاد چیست و چه مفهومی دارد ؟ پاورپوینت دین و زندگی3 درس 5 تداوم رسالت پاورپوینت کاربرد کامپیوتر در مهندسی صنایع پاورپوینت فصل چهاردم علوم هشتم مبحث نور و ویژگی های آن