👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق درمورد خبرنگاری

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق درمورد خبرنگاری

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 16 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏تعریف و توصیف :

‏ ‏روزانه هزاران رخداد در گيتی‏ ‏روی می دهد‏ ‏. خبرنگاران‏ ‏به مدد قلم و دوربين شمار معدودی از انها را‏ ‏ شکار می کنند.

‏ ‏اتاق خبر‏ ‏ مکانی است که‏ ‏در مورد نحوه بهره گيری‏  ‏از اين فراورده های خبری تصميم گيری می شود.

‏ ‏ دير زمانی است که‏ ‏ در چنين مکانی روزگار سپری می کنم .‏  ‏اتاق خبر‏ ‏ شبکه های اطلاع رسانی مکتوب و صوتی و تصويری را‏ ‏تجربه می کنم .

‏ ‏ ‏ ‏برخی ازموضوعهايی‏ ‏که‏ ‏شايد جالب باشد را در اين نوشتارها بيان خواهم کرد. اما‏ ‏همانند هر خبرنگاری -‏ ‏ داوری در باره ان را بر عهده شما دوستانم‏ ‏می گذارم.

‏گزارشگری تلويزيونی بی ترديد در زمره پيچيده ترين شيوه خبرنگاری در حوزه رسانه است.پيام و اطلاعات در گزارشهای مکتوب بر متن مترتب است .گزارشگر راديويی علاوه بر متن از رسايی کلام و زير و بم  صوت نيز برای رساندن بهتر پيام به مخاطب سود می برد.

‏            ... اما گزارشگر تلويزيونی می بايستی ؛ هنر چيدمان  تصويری مبتنی بر زيبايی شناسی ؛ - دانش بهره گيری از شيوه  القای پيام ؛ و فن استفاده از ابزارهای نوين تدوين ؛ را به کار ببندد تا فراورده خبری اش بر دل مخاطب بنشيند.

‏  کمبود منابع اموزشی همواره يکی از دغدغه های کسانی است که مايلند  با دانش روز اين حوزه اشنا شوند. برخی نوشته هايی نيز که در دسترس است بيشتر نظری است و از اين رو برای جويندگان اين مسير اندکی ملال اور است.

‏  در اين مجال کوشش خواهم کرد -نوشته هايی مبتنی بر اصول علمی و مبانی تجربی را فرا روی علاقمندان قرار دهم شاید برای استفاده دوستان خبرنگار تلويزيونی مفيد باشد. لازم می دانم قبل از همه از همکارم اقای محمود رمک که در شکل دهی اين موضوع نقش اصلی را ايفا کردند قدردانی کنم .

‏ارتباط تلويزيون با مخاطب ‏  ‏

‏در شبکه های تلویزیونی, تهیه و پخش اخبار, یکی از ارکان اساسی این رسالت به شمار می رود, رسالتی که پخش را نوعی خدمت می داند. اخبار تلویزیون با مخاطبانی مواجه است که مجموعه ای از اخبار و اطلاعات مختلف, متوازن و همه گیر را مطالبه می نمایند و شما به عنوان یک خبرنگار تلویزیونی باید هدفتان ارائه اطلاعات مفید و مرتبط به بینندگان باشد:

‏- ‏اطلاعاتی که بیننده برای آگاهی از اوضاع‏, ‏به دانستن آنها نیاز دارد‏, ‏و‏- ‏اطلاعاتی که خود خواستار آگاهی یافتن از آنهاست‏.

‏شمار بينندگان‏

‏اگر شما در یک شبکه خبری کابلی یا یک شبکه خبری تلویزیونی- تجاری فعالیت‏ ‏ کنید که متکی بر پخش آگهی های بازرگانی است, احتمالاً در بیشتر جلسات کاری خود, مطالبی درباره تعداد بینندگان خواهيد ‏ ‏شنیدد, تا درباره خدماتی که در اختیار آنان قرار می گیرد. خوشبختانه, در چنین مواردی, بالا رفتن تعداد بینندگان نتیجه ارائه خدمات شایسته به آنان خواهد بود.

‏برای جذب مخاطب و حفظ وی, باید اخبار و اطلاعات درست, دقیق و معتبری به وی ارائه گردد. هر قدر میزان اعتبار گزارش های خبری بالاتر باشد, توان شما در جلب مخاطب و بیننده - که شبکه برای جذب آگهی به آنان نیازمند است- افزایش می یابد.

‏ ایجاد ارتباط دوجانبه با بیننده

‏کسب اعتماد بیننده و حفظ آن, و نیز تضمین پایبند بودن وی به یک شبکه خبری, به اعتبار اخبار آن شبکه بستگی دارد.

‏گزارش های خبری نیز باید از دقت لازم برخودار باشند تا بتوان به یک ارتباط دوجانبه با بیننده دست یافت.

‏برای محقق ساختن چنین اعتباری, دامنه خبر باید به رویدادهایی محدود باشد که امکان اطمینان از درستی آنها وجود داشته باشد. بنابراین, هدف, قرار دادن حقائق اساسی و مرتبط با موضوع در روالی منطقی و انتقال آنها به بیننده با ذکر منبع است.

‏برای حفظ این اعتبار, هنگام جمع آوری اطلاعات و نیز هنگام ارائه آنها, باید‏ ‏در گزارش به سمت جهت گیری های شخصی پرهیز نمود. هر کدام از ما به عنوان یک انسان, امیال و گرایش هایی خاصی داریم؛ از جایگاه آنها در وجود خود آگاه باشید و زمانی که احساس کردید گرایش های شخصی تان بر جریان پوشش خبری شما سایه خواهد افکند, سردبیر را در جریان امر قرار دهید.

‏یک سیستم رسانه ای معتبر, شایعات را منتقل نمی کند و به بینندگان یا خوانندگان نمی گوید: "ممکن بود فلان اتفاق بیافتد, اگر...". شایعات و روایت های پراکنده و غیرموثق از رویداد- که اغلب مغایرت آنها با واقعیت برملا می شود- مطالبی نیستند که بیننده به آنها اعتماد پیدا کند. برای رسیدن به حقیقت و انتقال آن به بیننده تلاش کنید.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود گزارش کارآموزی نگرشي بر سيستم حسابداري منطقه 11 پاورپوینت در مورد Case Discussion پاورپوینت نگهداری تعمیرات در ایزو دانلود پاورپوینت درس دوم ماده تغییر می کند پاورپوینت بیماری های قلبی و عروقی