👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق خارپوستان

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق خارپوستان

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 12 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏1

‏ساختمان داخلی

‏خارپوستان ‏از بی مهرگانی هستند که ساختمان بدنشان بیش از سایر جانوران بی مهره تکامل یافته و ‏همه آنها در دریا زندگی می‌کنند. بدن خارپوستان بوسیله اسکلتی که از قطعات کلسیت ‏متبلور ساخته شده پوشیده می‌شوند.‏ ‏اسکلت داخلی بوده و مرکب از استخوانچه‌هایی از جنس ‏کربنات ‏کلسیم ‏می‌باشد.

‏ اسکلت این جانوران حامل ترشح داخلی بوده و مانند ‏اسکلت مهره داران اندازه قطعات سخت در طول زندگی افزایش می‌یابد

‏خارپوستان اساسا سه سلوم وجود دارد. سلوم احشایی ، سلوم خونی و سلوم گردش آب. اساس ‏ساختمانی این حفرات عمومی در تمام اعضای شاخه خارپوستان تقریبا یکسان است. حفره ‏عمومی اصلی ، سلوم حول احشایی است که گاهی اوقات توسط توده‌های بافتی پوشیده می‌شود ‏نظیر کرینوئیدها و گاهی نیز نظیر افیوروئیدها توسط کیسه‌ها اشغال شده است. فضای حول ‏احشایی در بازوها نیز امتداد یافته و توسط صفاق دربرگیرنده اندامها کم و بیش تقسیم ‏شده است. باقیمانده سلوم احشایی ، متشکل از فضاهای کوچکی است که در ارتباط با سیستم ‏عصبی ، خون و غدد تناسلی می‌باشند.

‏-‏خارپوستان جانورانی با تقارن پنج وجهی می‌باشند.

‏-‏آبزی بوده و همگی در آب دریا آزادانه شنا می‌کنند.

‏خارپوستان فاقد سر می‌باشند .

‏حفره عمومی در مرحله جنینی ، سه قسمتی بوده و این سه حفره در مرحله بلوغ در اثر ‏نمو خود به سیستم گردش آب ، فضای سلومیک عمومی و axocoel ‏تبدیل می‌شوند.

‏خارپوستان دارای یک سیستم گردش آب پیچیده می‌باشند که متشکل از یک سری مجاری ‏سلولی و زواید سطحی است که مجموعا تشکیل پاهای لوله‌ای را می‌دهند.

‏هیچ‌گونه اندام دفعی در این جانوران مشاهده نمی‌شود.

‏جنسها از یکدیگر جدا بوده و لقاح خارجی می‌باشد.

‏6‏راسته ‏خارپوستان از روی شکل ظاهری خود و نحوه قرارگیری صفحات آمبولاکرال که دربردارنده ‏پاهای آمبولاکرال‌اند و صفحات بین آمبولاکرال که فاقد پا می‌باشند تشخیص داده ‏می‌شوند. دهان در مرکز صفحه دهانی قرار گرفته و مخرج در صورت وجود در صفحه مقابل آن ‏واقع شده است.

‏رده بندی خارپوستان

‏رده لاله‌وشان

‏لاله‌های دریایی ‏، ستارگان پری ، بدن فنجان ‏مانند است. آزادند یا به جایی می‌چسبند. اسکلت داخلی فقط به منطقه پایه در جهت ‏مخالف دهان محدود است. طرف دهان پوستی است و بازوها منشعب هستند. پاهای لوله‌ای ‏گیرنده غذا دارند.

‏رده خیار سانان

‏خیارهای دریایی ‏تقارن دو طرفی ثانویه دارند. ‏در منطقه دهان بازو وجود دارد. محور دهان _ مخرجی افقی است.

‏رده ستاره سانان

‏ستاره‌های دریایی ‏بدن ستاره مانند دارند. ‏پاهای لوله‌ای وسیله حرکت هستند و از میان صفحات اسکلت داخلی بیرون می‌آیند.

‏رده مارسانان

‏2

‏ستاره‌های شکننده و ستاره‌های سبدی. بدن ستاره مانند است و ‏بازوهای دراز و بسیار قابل انعطاف دارند. پاهای لوله‌ای کم شده‌اند. بدون روده یا ‏مخرج هستند.

‏رده خارداران

‏توتیا ‏و دلار ماسه‌ای. بدن کروی یا پهن دارند. فاقد بازو هستند. اسکلت داخلی جوش خورده و ‏غیر قابل انعطاف است و سوراخهایی دارد که پاهای لوله‌ای و خارهای متحرک از آنها ‏خارج می‌شوند.

‏شاخه خارپوستان یکی از شاخه‌های مهم ‏جانوران ‏بی‌مهره ‏محسوب شده و در بردارنده 8000 گونه زنده و حدود 30000 گونه فسیل ‏می‌باشد. این گروه از جانوران تماما دریازی بوده و در اعماق مختلف و آب و هوایی ‏متفاوت به سر می‌برند. منشا خارپوستان به ‏دوره ‏کامبرین ‏، یعنی حدودا 600 میلیون سال قبل برمی‌گردد. از این گروه از جانوران 6 ‏رده باقی مانده باقی مانده است.

  ‏اين جنس متعلق به شاخه خارپوستان ، رده خارداران ، زير ‏رده يواکنيو ئيدا ، راسته پيگاستروئيدا است که داراي صدف سخت واندازه متوسط است که ‏صفحه مربوط به اندامهاي جنسي شماره پنج موجود نمي باشد.زمان زيست ژوراسيک – کرتاسه ‏است.www.echinologia.com

3- ‏پيگاستر

‏1-‏جنس آرکئو سيداريس : متعلق به شاخه خارپوستان، رده خارداران، زير رده پريسکوکينو -‏ئيدا، راسته سيدارو ئيدا است که ناحيه بين آمبولاکرا شامل چهار رديف صفحه است.زمان ‏زيست کربونيفر – پرمين است.

  

‏3

‏ آرکئوسیداریس

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری معماری پایدار مبانی نظری و پیشینه جو سازمانی پاورپوینت در مورد بذر کار ها دانلود پاورپوینت درس دوم اعداد صحیح تحقیق نحوه کشف نوترون