👈 فروشگاه فایل 👉

خواص و فوايد مواد غذايی 13 ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

خواص و فوايد مواد غذايی 13 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 12 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

1

‏به نام خدا

‏عنوان تحقيق: خواص و فوايد مواد غذايی

‏مقدمه

2

‏در این تحقیق سعی بر این شده است که خواننده را با برخی از فواید مواد غذایی آشنا سازیم که اکثر این مواد غذایی در دسترس عموم مردم قرار دارد .

‏این مواد غذایی شامل مجموعه ای خلاصه شده از انواع مواد غذایی همچون میوه جات ، حبوبات ، سبزیجات ، مواد غذایی دریایی و... میباشد و امید است پس از مطا لعه این تحقیق لااقل تغییر کوچکی در نحوه استفاده از مواد غذایی مفید و موردنیاز بدن صورت گیرد.

‏خواص گوجه فرنگی

4

‏گوجه فرنگی از هزاران سال پیش مورد توجه بوده و برای برخی از درمان های طبیعی از آن ‏استفاده می‌شده است.

‏مهم ترین تركیبات گوجه فرنگی شامل حدود ۸۰ درصد یا كمی بیشتر آب است و بقیه آن را ‏پروتئین، چربی، قندهای مختلف از جمله گلوكز و فروكتوز، ویتامین‌های آ، ث، كا، ‏تیامین، ریبوفلاوین، ویتامین ب،۵ اسیدفولیك، ویتامین E‏، اسید آمینه های ضروری، ‏املاح معدنی از جمله كلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، منیزیوم، مس، منگنز، كبالت، ‏روی و آرسنیك است و به تازگی وجود ید نیز در گوجه فرنگی گزارش شده است.

‏گوجه فرهنگی سرشار از ماده ای به نام لیكوپن است كه از آنتی اكسیدان ها به ‏شمار می‌آید و در واقع لیكوپن تركیبی ضد سرطان است و خوردن گوجه فرنگی از سرطان ‏لوزالمعده، پروستات، سرطان رحم جلوگیری می‌كند.

‏در طب سنتی نیز از گوجه فرنگی در جهت تسكین و بهبود بعضی بیماری ها نظیر آسم، سرفه، ‏آنفلوانزا، امراض چشم، گوش درد، حصبه و تب زرد استفاده می‌كرده اند.

👇محصولات تصادفی👇

معانی زیبا شناسی سخن پارسی پاورپوینت مدیریت بهره وری پاورپوینت در مورد مدیـریت منابع انسانی پیشرفته مدیریت ارزیابی عملکرد منابع انسانی پاورپوینت شب یلدا پاورپوینت رضایت آگاهانه در پژوهشهای پزشکی