👈 فروشگاه فایل 👉

جوشکاری خال، شکاف و طرح 10 ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

جوشکاری خال، شکاف و طرح 10 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 10 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏جوشکاری خال، شکاف و طرح

‏فر‏آ‏یندهای اساسی

‏توصیف مهم و عمومی :‏

‏جوشکاری خال، ‏شکاف و طرح سه فرآیند جوشکاری تمام در حوزه فلزات است که محصولی با استفاده از تولید حرارت در سطح فلز با استفاده از مقاومت نیروی جریان برق الکتریکی ‏ایجاد می شود که این مهارت در قبل، در طول و بعد از ایجاد جریان برق برای جوش دادن نواحی مرتبط به هم سطوح فراهم م شود. شکل 17.1 این سه فرآیند را نشان می دهد : در جوشکاری خال یک قطعه فلز جوش خورده در مکان الکترود تولید می شود. اما دو یا چند قطعه ممکن است با استفاده ‏کردن مجموعه ای از الکترودها ساخته شود.

‏جوش طرح مشابه جوش خال است به جز اینکه مکان قطعه به وسیلة یک طرح یا نقش برجسته ای که روی یک سطح نصب شده است یا بوسیلة بخش میانی قسمتهایی در جعبه سیم ها یا میله ها قاطع شده است.

‏دو یا چند طرح جوش داده شده می توانند با مجموعه ای از الکترودها ساخته شوند.

‏جوش شکاف یک نوع از جوش خال است به طوری که مجموعه ای متداخل از قطعه فلزات تولید شده بدست می آیند. یک خط جوش می تواند بوسیله تجهیزات خال جوش ایجاد شود ولی با عملیاتی آهسته تر. مجموعه ای از خال جوش های متفاوت ممکن است با استفاده از ماشین خط جوش تولید شود. حرکت دادن الکترودها باید به نحوی مناسب باشد تا سرعت و زمان حرکت کردن بین جوشکاری ها تنظیم شود.

‏حرکت اثر می تواند در طول چرخه خال جوش متوقف شود.

‏اصول عملیات :

‏عملیات جوش کاری خال و شکاف و طرح شامل یک درخواست جریان برق الکتریکی و فشار مکانیکی ‏مغناطیس های واقعی و مناسب می باشد. جریان برق جوشکاری باید توسط الکترودها از وسط اثر عبور کند. که این بوسیلة فشارهای تولید شده بر الکترودها یا بوسیلة طرح های ساخته شده که فشار و جریان برق فشرده و متراکم را تولید می کنند ایجاد می شود.

‏ترتیب عملیات باید به این صورت باشد که اول به اندازه کافی برای بالا بردن ‏دمای فلز افزایش یابد. این فلز سپس تحت فشاری که قدرت کافی برای نگه داشتن قسمتهای آن به یکدیگر را داشته باشد سرد می شود.

‏جریان برق و فشار باید آنقدر باشد که قطعه فلز شکل بگیرد ولی نباید آنقدر زیاد باشد که قطعه فلز از ناحیه جوشکاری بیرون رود. در طول جوشکاری جریان برق نباید آنقدر کم باشد که از گرم شدن کافی الکترودها جلوگیری کند. گرم شدن زیادی ممکن است باعث چسبیدن الکترودها با قطعه کار شود که این کار باعث کاهش طول زندگی الکترود می شود.

‏حرارت لازم برای این فرآیندهای جوش کاری مقاوم بوسیله ایستادگی قطعه کارهایی که یک جریان برق الکتریکی از وسط ماده می گذرد تولید می شود. زیرا مسیر جریان برق الکتریکی در قطعه خارج کار را کوتاه می کند و زمان جوشکاری نسبتاً زیاد را کم می کند. جریان های برق جوشکاری نیازمند این هستند که حرارت جوشکاری لازم ایجاد شود.

‏تولید حرارت

‏در یک اتصال دهنده میزان حرارت ایجاد شده به سه فاکتور بستگی دارد :

‏1- آمپراژ 2- مقاومت اتصال ده‏ن‏ده 3- میزان مدت زمان جریان

‏این سه فاکتور بر طبق فرمول زیر بر حرارت تولید شده اثر می گذارند:

Q=I2Rt‏ که در آن :

‏گرمای تولید شده بر حسب ژول = Q

‏جریان بر حسب آمپر = I

‏مقاومت اثر بر حسب اهم = R

‏ مدت زمان طول کشیدن جریان بر حسب ثانیه = t

‏گرمای ‏تولید شده نسبتی از میدان جریان برق جوشکاری و نسبتی از مقاومت و زمان است قسمتی از گرمای تولید شده بر ایجاد جوش استفاده می شود و قسمتی از آن در اطراف فلز هدر می رود. ‏جریان برق جوشکاری به زمان بستگی دارد بنابراین اگر زمان خیلی کوتاه باشد جریان برق الکتریکی به خیلی بیشتر از آن احتیاج خواهد داشت. ترکیبی از جریان برق بالا و زمان کوتاه ممکن است یک توزیع ناخواسته حرارت در منطقه جوشکاری ایجاد کند که ممکن است منجر به ذوب شدن سطح شود و الکترود به سرعت تحلیل رود.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت در مورد کارگاه مقاله نویسی تحقیق در مورد كاربرد كامپوزيت‌هاي FRP در سازه‌هاي بتن آرمه 33ص تحقیق در مورد بازیافت پاورپوینت فصل هشتم علوم هشنم مبحث تولید مثل در جانوران پاورپوینت تحقیق ورزش جودو