👈 فروشگاه فایل 👉

ميدان مغناطيس

ارتباط با ما

... دانلود ...

ميدان مغناطيس

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 3 صفحه

 قسمتی از متن word (..docx) : 

1

‏معنای لغوی

‏آهنربا از دو بخش ‏آهن‏ و -ربا از فعل ربودن تشکیل شده. کاربرد واژه‌هایی مانند آهنربا و ‏کهربا‏ در فارسی پیشینه طولانی دارد.

‏برابر اروپایی آن: اولین شرح ‏مغناطش‏ به یونانیان قدیم باز می‌گردد که این اسم را به مغناطیس دادند. این اسم از مگنزیا که نام یک دهکده‌ی یونانی است، مشتق شده‌است. از لحاظ لغوی Magnet‏ به معنی «سنگی از ‏اکسید منیزیم‏» است. این سنگ حاوی ‏مگنتیت‏ (Fe‏2O‏3‏) بود و هنگام مالش آن به آهن، آن را آهنربا می‌کرد. نظریه‏ٔ‏ دیگر این است که این واژه از ریشه‏ٔ‏ واژه‏ٔ‏ ‏فارسی‏ «مگ» می‌باشد و این واژه magnet‏ به همراه واژه‏ٔ‏ magic‏ از ریشه‏ٔ‏ واژه‏ٔ‏ ‏پارسی‏ mag‏ می‌باشند، که خود برگرفته از ‏مغان ایران‏ است.‏[۱]

‏تاریخچه

‏تلاش جدی برای استفاده از قدرت پنهان مواد مغناطیسی بسیار پس از کشف آن انجام شد. به عنوان مثال در قرن ۱۸ام با ادغام تکه‌های کوچک مواد مغناطیسی تکه‌ی بزرگ‌تری بدست آمد که مشخص شد توانایی بلند کردن قابل توجهی دارد.

2

‏پس از اینکه ‏اورستد‏ در سال ۱۸۲۰ کشف کرد که جریان الکتریکی می‌تواند میدان مغناطیسی به وجود آورد، پیشرفت‌های زیادی در این زمینه حاصل شد.

‏استورگن‏ دانش خودش را با موفقیت برای ساخت اولین ‏آهنربای الکتریکی‏ در سال ۱۸۲۵ بکار برد. با اینکه دانشمندان زیادی (از قبیل ‏گاوس‏، ‏ماکسول‏ و ‏فارادی‏) با این پدیده از دیدگاه تئوریک درگیر شدند، اما توصیف درست مواد مغناطیسی به فیزیکدانان قرن ۲۰ ام نسبت داده می‌شود.

‏کیوری‏ و ‏ویس‏ در شفاف‌سازی پدیده‌ی ‏مغناطش دائمی‏ و وابستگی دمایی آن موفق بودند. ویس فرضیه‌ی وجود ‏حوزه‌های مغناطیسی‏ را مطرح کرد تا توضیح دهد که مواد چگونه می‌توانند آهنربا شده یا خاصیت مغناطیسی کل آنها صفر شود.

‏جزئیات خواص دیواره‌های این حوزه‌های مغناطیسی توسط ‏بلوچ‏، ‏لاندو‏ و ‏نیل‏ بررسی شد.

‏کاربرد

👇محصولات تصادفی👇

اقدامات پیشگیری در بخشهای ویژه پاورپوینت در مورد روش تقسيم و حل Divide and Conqure آیین و اخلاق همسرداری پاورپوینت فصل پانزدهم تبادل با محیط(علوم هفتم) پاورپوینت ریاضی هشتم مبحث یادآوری اعداد صحیح