👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق مفاهيم كامپيوتري

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق مفاهيم كامپيوتري

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 7 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

1

‏بررسی مفاهیم ‏(dpi , lpi‏ , ppi‏ ‏)

‏مقدمه

‏در مکالمات روزمره طراحان گرافیک بسیار می شنویم که اگر کاری برای چاپ آماده می شود بایستی dpi 300‏ باشد. آیا تاکنون به مفهوم این حرف دقت کرده اید؟ در درون این جمله ساده حرفهای بسیاری است!

‏اگر طراحان گرافیک ما از مراحل مختلف لیتوگرافی نیز آگاهی داشته باشند حتماً دیده اند که خروجی setter Image‏ معمولاً dpi 2400‏ است. اگر چنین است پس چرا اسکن کار را dpi 300‏ می گیریم و چرا

dpi 2400‏ اسکن نمی کنیم. این دو مفهوم چه ربطی به هم دارند؟ چرا همه خروجی ها را روی ورق کالک و با پرینتر لیزری نمی گیرند؟

‏در لیتوگرافی با مفهوم دیگری برخورد می کنیم به نام lpi‏ . در کارهای معمول چاپ افست مقدار lpi‏   ‏را 150 می گیرند. Lpi‏   ‏چه مفهومی را بیان می کند. اگر lpi‏ بطور معمول 150 است پس چرا dpi 300‏ اسکن می کنیم؟

‏اکنون هر یک از مفاهیم را شرح می دهیم و پس از آن ارتباط آنها و شیوه تشخیص هر یک را بیان می کنیم.

2

‏و در انتها چند آزمایش را پیشنهاد می کنیم.

Ppi   ‏(pixel per inch‏ ) تعداد پیکسل در یک اینچ، واحد اندازه گیری دقت روی صفحه نمایش:

آنچه که به اشتباه رایج شده و بسیار استفاده می شود واحد dpi‏ به جای ppi‏   ‏است. وقتی صحبت از دقت تصویر بر روی صفحه نمایش می شود، در واقع تعداد پیکسل در اینچ روی صفحه مانیتور مورد نظر است. برای درک این مفهوم کافی است در نرم افزار Photoshop‏ تصویری را ظاهر کنید. در حالی که خط کش ها را نیز نمایان کرده اید، ذره بین را انتخاب کرده و تا حد امکان تصویر را بزرگ کنید به طوری که پیکسل ها را به طور مجزا ببینید. اکنون پیکسل ها را شمارش کنید. خواهید دید که تعداد پیکسل ها در واحد اینچ همان چیزی است که شما برای تصویر انتخاب کرده اید. برای ساده شدن کار پس از اینکه تصویری را در Photoshop‏ ظاهر کردید، به منوی Image size / Image‏   ‏رفته و Resolution‏ را مقدار 30 قرار دهید. اکنون پیکسل ها را شمارش کنید. با کمی دقت متوجه می شوید که در منوی Image size‏ واحد اندازه گیری دقت تصویر inch / pixel‏ در نظر گرفته شده است اما اغلب به اشتباه dpi‏ گفته می شود. این اشتباه مصطلح از آنجا ناشی می شود که هر پیکسل روی صفحه نمایش را می توان یک نقطه فرض کرد و بنابراین ppi‏   ‏به اشتباه تبدیل به dpi‏ شد در حالی که dpi‏ مفهوم دیگری دارد.

3

Lpi ‏(line per inch‏ ) تعداد ترام های چاپ در واحد اینچ:

‏واحد lpi‏ کیفیت چاپ را به ما نشان می دهد. هر چه lpi‏ بالاتر باشد ترامها ریزتر خواهد بود. برای رسیدن به مفهوم lpi‏ کافی است یک کار چاپی که ترجیحاً lpi‏ آن کم یا به عبارت دیگر ترام ها درشت تر باشند انتخاب کرده و در زیر لوپ ترامها را شمارش کنید. خواهید دید که بسته به lpi‏ مشاهده شده تعداد ترامها متفاوت خواهد بود مثلاً ترامهای روزنامه معمولاً 90 است بنابراین تعداد ترامهای شمارش شده در یک اینچ 90 خواهد بود.

‏میزان lpi‏ که در لیتوگرافی در هنگام خروجی فیلم setter Image‏ یا پلیت (Plate setter‏ ) تعیین می شود بسته به شیوه چاپ و رسانه ای دارد که عمل چاپ روی آن انجام می شود.

‏میزان lpi‏ بر اساس رسانه چاپی در جدول ارائه شده است

dpi ‏(dot per inch‏ ) دقت خروجی چاپگر (چاپگر لیزری / setter‏ Image / Plate setter‏ یا ... )

‏آنچه که به عنوان dpi‏ می نامند در واقع دقت خروجی است و مربوط به چاپگرها اعم از چاپگرهای لیزری موجود در دفاتر یا setter‏ Image‏   ‏و Plate setter‏   ‏است به عبارت دیگر ppi‏   ‏نقاط روی صفحه نمایش است که به اشتباه dpi‏ گفته می شود.

Lpi‏ نقاط موجود در چاپ یا ترام است و بالاخره dpi‏ واقعی نقاط ایجاد شده توسط ماشین چاپگر می باشد.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت تجارت الکترونیکی سیار پاورپوینت در مورد نظام نامه جامع سلامت استان دانلود پاورپوینت نقد و بررسی هوش هیجانی پاورپوینت در مورد بررسی روشهای خوشه بندی پايگاههای داده بزرگ پاورپوینت همايش مديريت شرکتهاي هولدينگ