👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی

عنوان پاورپوینت:دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 26

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

فهرست مطالب:

مقدمه

مفاهيم و واژه هاي برنامه ريزي آرماني

انحراف از آرمان

فرمولبندي مدل هاي برنامه ريزي آرماني

مدل تك آرماني

و...

قسمتی از متن

مقدمه :

در فرمول بندي و حل مسائل برنامه ريزي خطي، فرآيند مدلسازي بر اهداف همچون بيشينه سازي سود يا كميته سازي هزينه متمركز مي شود، اما بسياري از موقعيتهاي تصميم گيري درجهان واقعي، محدود كردن اهداف سازمان به يك هدف، كارعملي و مطلوبي به شمار نمي رود،زيرا اكثر سازمانها علاوه بر بيشينه سازي سود يا كميته سازي هزينه، اهداف متعدد ديگريهمچون تثبيت نيروي انساني، بيشينه سازي سهم بازار، كنترل افزايش قيمت ها و ... را مدنظردارند.

براي فرمولبندي و حل مسائلي كه مستلزم اهداف و آرمانهاي متعدد هستند، روش معتبري جهت تكميل تكنيك برنامه ريزي خطي به وجود آمده كه برنامه ريزي آرماني ناميده مي شود .

برنامه ريزي آرماني در عين داشتن انعطاف پذيري برنامه ريزي خطي، اهداف متضادي را شامل مي شود و با توجه به اولويتهاي اهداف از نگاه تصميم گيرندگان جواب بهينه را ارائه مي نمايد.

وجه تمايز اين روش در آرمان هايي است كه بر اساس ترتيب تقدم يا اهميت آنها از نظر تصيم گيرندگان اولويت بندي شده و در يك رديف ترتيبي با روش حل برنامه ريزي آرماني به دست مي آيند . بديهي است كه همواره امكان تحقق هر يك از اهداف تعيين شده وجود ندارد .

👇محصولات تصادفی👇

برنامه ریزی آموزشی چیست؟ پاورپوینت آمار و احتمالات مهندسی پاورپوینت در مورد جذام (2) پاورپوینت در مورد رابطه اضطراب و فشار خون دانلود پاورپوینت اخلاق در رسانه