👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود تحقیق مفهوم نسل كشی

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق مفهوم نسل كشی

عنوان: دانلود تحقیق مفهوم نسل كشی

فرمت: Word قابل ویرایش

تعداد صفحه: 21

قسمتی از متن

نسل كشي ، جرمي قديمي و مفهومي جديد است. البته از يك رهگذر توضيح نسل كشي به كساني كه از آن متاثر نشده اند سخت به نظر مي رسد همگان با ضرورت مقابله قانوني با جرم قتل انسان ها آشنايند و هر كشوري نيز قانوني براي ممنوعيت و مجازات اين جرم دارد. ولي كشتار جمعي يك گروه از انسان ها به دست گروهي ديگر در حوزه مسئوليت حقوقي متفاوتي جای می گیرد.قبل از پيدايش سلاح هاي كشتار جمعي هيچ انساني به تنهايي نمي توانست يك ميليون انسان ديگر را به قتل رساند و به افراد زيادي نياز داشت كه وي را در اين كشتار هولناك ياري نمايند. بنابراين ،اين عمل رفتار عده بسياري بر عليه ديگران بود . در اصل نسل كشي رفتار گروهي خاص بر ضد گروهي است . در دهه هاي اخير نسل كشي به نام اكثريت بر عليه اقليت صورت گرفته است .

مجمع عمومي سازمان ملل متحد در آغازين سالهاي تأسيس خود ، متأثر از جنگهاي اول و دوم جهاني، »مقاوله نامه منع و مجازات جنايت نسل كشي « را تصويب كرد. با اينكه اين مقاوله نامه مقبوليت عمومي يافته و به صورت جزيي از حقوق بي نالمللي عرفي درآمده است؛ لكن جهانيان در چند دهة اخير بارها شاهد ارتكاب اين جنايت فجيع در تركيه ، عراق، كامبوج، اوگاندا، بوروندي، يوگسلاوي سابق، رواندا ، فلسطين اشغالي و ديگر نقاط جهان بوده اند.

ارتكاب جنايت نسل كشي و جنايتهاي عليه بشريت در يوگسلاوي سابق و رواندا ، شوراي امنيت سازمان ملل متحد را به تشكيل ديوانهاي بين المللي كيفري براي آن دو كشور در دهه نود ميلادي وادار كرد . طبق يكي از مواد اساسنامة رم براي تأسيس ديوان بين المللي كيفري، اين ديوان نيز صلاحيت رسيدگي به جنايت نسل كشي را خواهد داشت.

و...

👇محصولات تصادفی👇

هزينه در مالية عمومي اسلامي تحقیق پودمان روانشناسي و تعليم و تربيت تحقیق تدليس مطالعه تطبيقي در حقوق فرانسه, انگليس اسلام و ايران 106ص پاورپوینت در مورد بخش اول یونش (تحقیق داش آموزی) پاورپوینت حوزه اقتصادی و برنامه ریزی