👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت معماری عصارخانه

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت معماری عصارخانه

عنوان پاورپوینت:دانلود پاورپوینت معماری عصارخانه

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 28

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

قسمتی از متن

پیدایش عصار خانه ها

از نیازهای دیرینه ی بشر روشنایی بود تا به واسطه ی آن از دام ظلمت و تاریکی برهد .با پیشرفت زمان درهر گوشه و کنار راه و رسمی برای مبارزه با عفریت سیاهی شب ایجاد شد، که استفاده از دانه های روغنی یکی ازاین راه ها بود.پیش از آنکه شمع اهمیتی بسزا داشت،لیک بیشتر در خانه ی اعیان و رجال ودرباریان بکار می رفت. خواجه شمس الدین می گوید:

شب تیره چوسرآرم ره پیچ پیچ زلفت

مگر آنکه شمع رویت بر من چراغ دارد

بی تردید عوام ،در شهر و روستا،استفاده از روشنایی دانه های روغنی را برتر می شمردند و بررسی دقیق آثار باستانی ،گواه این مدعاست که روغن چراغ بزرگترین عامل موُثر در تأمین روشنایی مورد نیاز مردم بوده است.

در مسجد جامع اصفهان، که از آثار قزون اولیه عصر اسلامی است ، جای چراغ های روغنی فراوانی در دالانها و شبستانها به چشم می خورد وقف نامه های موجود نیزتماما” حاکی از آن است که در گذشته سرمایه های هنگفتی برای تأمین روغن چراغ مساجد وامام زاده ها،اختصاص می دادند .

فشار روز افزون احتیاجها، سبب پیدایی کارخانه های پیشرفته شد و اندک اندک عصارخانه شکل گرفت . این نوع کارخانه نخست در اصفهان تأسیس یافت و بعد به نواحی اطراف آن سرایت کرد ، به گونه ای که در استان اصفهان قریب پنجاه کارخانه روغن کشی وجود داشت

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت آفات مهم گیاهی دانلود پاورپوینت مدل هاي پایگاه اطلاعاتی پاورپوینت در مورد الگوريتم فرا ابتکاری جستجوی ممنوع دانلود پاورپوینت برنامه ریزی پروژه های سرمایه گذاری پاورپوینت افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو