👈 فروشگاه فایل 👉

آشنايي با اصول كلي كمكهاي اوليه

ارتباط با ما

... دانلود ...

آشنايي با اصول كلي كمكهاي اوليه

فرمت فایل:پاورپوینت{فایل ویرایشی} تعداداسلاید:39اسلاید

چکیده ای ازمتن فایل:

اصول و اجرای کمکهای اولیه

کمکهای اولیه عبارتست از کاربرد ماهرانه اصول پذیرفته شده درمانی به هنگام وقوع یک سانحه یا بدحال شدن ناگهانی، با استفاده از امکانات و وسائلی که در آنزمان در دسترس وجود دارد. کمکهای اولیه در حقیقت روشهای درمانی تایید شده ای هستند که در مورد شخص مصدوم تا رسیدن پزشک یا انتقال به بیمارستان(اگر لازم شد) اجار می شود.

چرا کمکهای اولیه انجام می شود

کمکهای اولیه به این دلائل در مورد مصدوم اجرا می شود:

*نجات جان مصدوم

*جلوگیری از بدتر شدن حال مصدوم

*بالابردن احتمال بهبودی مصدوم

مسئولیت امدادگر

نقش امدادگر به علت تکرار و طبیعت وخیم بسیاری از حوادث کاملاً مهم است. نقش شما به عنوان یک امدادگر در اداره کردن یک مصدوم عبدارت است از:

*درک موقعیت

*تشخیص بیماری یا حالتی که به مصدوم دست داده است.

*به کار بردن روشهای درمانی مناسب و کافی، بدون اتلاف وقت. بخاطر داشته باشید که ممکن است یک مصدوم در آن واتحد دچار چند ناراحتی شده باشد و همچنین امکان دارد بعضی از مصدوم ها نیاز به مراقبت های فوری تر نسبت به سایرین داشته باشند.

*بسته به وخامت حال مصدوم، بدون معطلی ترتیب انتقال او را به بیمارستان، مطب پزشک یا خانه اش بدهید.

مسئولیت شما زمانی تمام می شود که مصدوم تحت نظر پزشک یا پرستار یا سایر اشخاص متخصص قرار گیرد. شما نبایستی محل حادثه را ترک کنید مگر انکه وضعیت را برای شخصی که عهده دار امر شده است گزارش کنید و مطمئن شوید که به کمک شما در مراحل بعدی نیازی نیست.

تعریف ها

امداد پزشکی: روشهای درمانی که بوسیله پزشک عادی یا جراح، در بیمارستان یا مطب انجام می گیرد.

امدادگر: این واژاه به افرادی اطلاق می شود که دارای گواهینامه از یک موسسه معتبر هستند و این گواهینامه نشان می دهد که فرد دارای کیفیت لازم برای انجام اعمال مربوط به کمکهای اولیه می باشد. این گواهینامه برای اولین بار در سال 1894 بوسیله سازمان داوطلبانه کمکهای اولیه صادر شد. در کشور انگلیس گواهینامه کمکهای اولیه بوسیله سنت جان آمبولانس و انجمن سنت آندوز آمبولانس و صلیب سرخ انگلیس به کاندیداهایی که دوره های تئوری و عملی کمکهای اولیه را دیده اند و در امتحانات حرفه ای مربوطه قبول شده اند اعطاء می شود. گواهینامه اعطاء شده تنها برای 3 سال معتبر است و در آن قید شده است که امدادگر:

*کاملاً آموزش دیده.

*منظماً امتحان شده.

*دارای تازه ترین معلومات و مهارتها در این زمینه است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت درباره كنترل بيماريها پس ازبحران پاورپوینت درباره مهارتهاي برقراري ارتباط موثر پاورپوینت در مورد BLUEBEAbUTY بررسي سلامت رواني كاركنان بهزيستي شهر نيشابور پاورپوینت هندسه دوم دبیرستان محیط و مساحت مثلث های متشابه