👈 فروشگاه فایل 👉

دیابت و نقش گیاهان دارویی در درمان آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

دیابت و نقش گیاهان دارویی در درمان آن

فرمت فایل:پاورپوینت{فایل ویرایشی}،تعداد اسلاید:28اسلاید

چکیده ای ازمتن:

مقدمه

بیماری دیابت یک اختلال متابولیک شایع می‌باشد که مبتلایان به آن بیش از 5٪ جمعیت کشور را شامل می‌شوند. این بیماری علت اصلی کوری در بزگسالان و نارسایی مزمن کلیه و قطع غیر تروماتیک اندام تحتانی می‌باشد.

بیش از 2000 سال پیش قدما متوجه شدند ادرار شیرین برخی افراد، مورچه ها را به خود جلب می کند و نام آن را بیماری دیابت گذاشتند.

بدن بخش اعظم انرژی خود را از مصرف گلوکز دریافت می دارد. گلوکز یک قند ساده است که در روده از تجزیه نشاسته و قندهای دیگر درست می شود.

انسولین یکی از هورمونهایی است که در لوزالمعده ساخته می شود. انسولین بافت های بدن را قادر می سازد تا گلوکز را از مواد غذایی استخراج کنند و آن را به صورت انرژی مصرف و یا ذخیره نمایند. در دیابت شیرین تولید انسولین اشکال پیدا می کند. در نتیجه جذب قند توسط بافتهای بدن کاهش می یابد و میزان قند خون به طور غیرطبیعی بالا می رود. بالا بودن قند خون را هیپرگلیسمی می نامند.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود لایه های شیپ فایل گسل خراسان نمونه پروپوزال رشته مديريت آموزش محيط زيست مبانی نظری و پیشینه چابکی سازمانی پاورپوینت در مورد ماشین گرمایی کارنو (تحقیق داش آموزی) پاورپوینت ميكروبيولوژي مواد غذايي