👈 فروشگاه فایل 👉

طرح توجيه و کارآفرینی توليد داروهـاي گياهـي

ارتباط با ما

... دانلود ...

طرح توجيه و کارآفرینی توليد داروهـاي گياهـي

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 14 صفحه

 قسمتی از متن word (..DOC) : 

‏وزارت تعاون

‏معاونت طـرح و برنامه

‏طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي

‏توليد داروهـاي گياهـي

‏ ‏(پماد كاپسي‏‌‏كوم و قرص آنتوم )

‏با ظرفيت 270هزار تيوپ پماد و 3 ميليون عدد قرص در سال

‏مردادماه 1382

‏خلاصه طرح

‏موضوع طرح : توليد دارو هاي گياهي

‏ظرفيت : 270 هزار تيوپ پماد و 3 ميليون عدد قرص در سال

‏مجوز هاي لازم: اعلاميه تاسيس

‏سرمايه گذاري كـل: 1370 ميليون ريال

‏سهم آوردة متقاضي: 170 ميليون ريال

‏سهم تسهيلات: 1200 ميليون ريال

‏دورة بازگشـت سرمايه: 7/2 سال ( معادل 32 ماه )

‏سود ويژه : 85/466 ميليون ريال

‏ميزان اشتغالزايي : بيست نفر

‏ مقدمــه:

‏ استفاده از داروهاي مختلف در زندگي روزمره انسانها امري اجتناب ناپذير است، وقتي كه بيماري به وجود مي‏‌‏آيد جهت رفع آن نياز به استفاده از دارو احساس مي‏‌‏شود. در گذشته كه هنوز علم طب مجهز به تكنولوژيهاي جديد نشده بود ، پزشكان جهت رفع درد بيماران و بهبود آنان از گياهان استفاده مي‏‌‏نمودند ، گياهاني كه داراي مواد مؤثره بودند شناسايي و گردآوري و به عنوان گياهان دارويي شناخته شدند. به مرور زمان با تكامل علم شيمي مواد مؤثره اين گياهام مشخص و تجزيه گرديد و در لابراتوراهاي داروسازي موادمؤثره مشابه به صورت شيميايي ساخته شدند و به اين ترتيب داروهاي شيميايي كه مي‏‌‏تونستند در حجم وسيع

‏‌‏تر و به صورت راحت‏‌‏تري توليد شوند، جايگزين بسياري از گياهان گرديدند.

‏ امروزه عقيده بسياري بر اين نكته معطوف گرديده كه استفاده از داروهاي شيميايي مي‏‌‏تواند داراي عوارض جانبي باشد و لذا بهتر است تا دوباره از گياهان جهت كنترل بيماريها استفاده نمود، منتها اين بار اين تفاوت وجود خواهد داشت كه با پيشرفت علم مي‏‌‏توان دزهاي مورد لزوم و كنترل شده را در داروهاي گياهي توليد شده وارد نمود.

‏ در هرصورت وجود فلورهاي طبيعي مناطق مختلف مي‏‌‏تواند انگيزه مناسبي براي ايجاد كارخانه هاي توليد گياهان دارويي باشد كه در كنار دانش فني و تخصص لازم موجب به وجود آمدن اشتغال، كاهش خروج ارز از كشور و در نهايت حصول سود و حتي ارزآوري خواهد شد.

‏ ‏توجيه فني:

‏ جهت ساخت كپسول آنتوم و پماد كاپسي كوم معمولا ماده موثره گياهي در تركيبي با موادي چون وازلين، لانولين، نشاسته و لوبريكنه قرار خواهد گرفت. در تهيه پماد مواد مورد لزوم به صورت خمير در آمده و پس از همزني كامل و همژنيزه شدن با دستگاه پماد پركن وارد تيوپهاي پماد مي‏‌‏شوند در تهيه قرص ها نيز مواد مورد لزوم پس از مخلوط شدن، خشك شده و به صورت قرص در لوله هاي مخصوص پر مي‏‌‏شوند.

‏ دستگاهها و ماشين‏‌‏آلات خط توليد پماد و قرص داراي تكنولوژي پيچيده اي نمي‏‌‏باشند و كليه ماشين‏‌‏آلات خط توليد در داخل كشور قابل ساخت بوده و نياز به خروج ارز جهت خريد آنها نمي‏‌‏باشد.

‏ توجيه اقتصادي طرح :

‏ الف ‏–‏ سرمايه گذاري ثابت :

‏ الف ‏–‏ 1 ) زميـن :

‏هزينه كل ( ميليون ريال )

‏هزينه واحد ( هزارريال )

‏متـراژ ( متر مربع )

👇محصولات تصادفی👇

اختلالات اسید و باز در بدن،ABG اشنایی با دستور العمل ها و نحوه ارزشیابی کارکنان پاورپوینت درباره کلیات پزشکی و بهداشت تعریف بیماری, انواع بیماری و درد پروپوزال حسابداری ارتباط ریسک عدم پرداخت و ضریب واکنش سود پیشینه تحقیق بانکداری الکترونیکی