👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق درمورد چالشهای ریاضی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق درمورد چالشهای ریاضی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 34 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏چالشهای ریاضی

‏سند مذاکرات:

‏ کمیسیون بین المللی آموزش ریاضیات (ICMI) ‏هر ازگاهی‏ مطالعاتی را ‏پیرامون‏ ‏موضوعات‏ ‏مورد علاقه‏ در آموزش ریاضی انجام می دهد.این مقاله ‏سند مذاکرات‏ مطالع‏ه‏ شماره 16 این کمیسیون با عنوان چالش ریاضیات‏ در داخل و بیرون کلاس‏ ‏است.

‏ 1) ‏مقدمه:

‏ریاضی علمی ‏سرگرم کننده، مفید و خلاقانه‏ است‏.برای اینکه ریاضیات در دسترس افراد بیشتری قرار بگیرد‏،‏ چه باید کرد؟

‏تلاشها و فعالیتهای اخیر به منظور پروراندن خلاقیت دانش آموزان با استفاده از‏ وسایلی چون‏ پژوهش ،‏حل‏ مسا‏ئل‏،‏ ‏ارتباطات مستقیم‏ و‏ ابزارهای دیگرو‏ ‏…‏ به نظر می رسد که به عنوان وسایلی که به ایجاد چالش فکری منجر می شود مفید‏می‏ باشند.

‏اولین قدمهایی که در این راه برداشته شده کیفیتهای متفاوتی داشته و هر کدام به‏ ‏درجات مختلفی از نتایج دست یا فته اند. امروزه‏ تکنولوژی جدید‏ به ما کمک می کند تا ساختار تلاشها و هدفهایمان را بهبود ببخشیم.

‏اکنون‏ وق‏ت آن رسیده است که ببینیم تا به حال‏ چه فعالییتهایی‏ ‏در این زمینه صورت گرفته است و با مطالعه شرایط فعلی برای دستیابی به موفقیت‏،‏ قدمهایی محکم تر برداریم.

‏در همین راست‏ا‏ کمیته بین المللی‏ آموزش ریاضی‏ دست به مطالعاتی در زمینه ایجاد چالش با ریاضیات در داخل و بیرون کلاس درس ‏زده‏ است‏ و تصمیم به برگزاری یک کنفرانس در تورند هایم نروژاز 27 ژوئن تا 3 ژولای 2006 دارد، که در این کنفرانس گروهی از ریاضی دانان و معلمان ریاضی از اقصی نقاط جهان دعوت به عمل خواهد آمد تا به تجزیه و تحلیل این موضوع بپردازند و در آخر گزارشی تهیه خواهند شد.

‏در این زمینه موضوعات خاصی پیشنهاد می شود و از کسانی که تمایل دارند در این بحث شرکت نمایند‏،‏ دعوت می شود تا مقالات خود را ارا‏ئه‏ دهند تا‏ کمیته بین المللی اجرایی‏ (IPC)‏ ‏ بتواند آنها را برای شرکت در این کنفرانس انتخاب کند.

‏در نهایت با استفاده از شرکت کنندگان در این کنفران‏س‏ کتاب‏ی‏ تحت عنوان نقش و هنر ‏چ‏الش آفرینی در ریاضیات در داخل و بیرون کلاس تهیه می شود که در آن روشهایی را برای پیشرفت در تحقیقات و تمرینات در آینده پیشنهاد می کند.

‏اعضای کمیته بین المللی ریاضیات (IPC) ‏ ‏،‏ ‏13 نفر از کشورهای مختلف دنیا هستند که لیست اسمی آنها در پایان این ‏سند‏ آمده است.

‏در مطالعه شماره 16 که توسط این کمیته صورت گرفته است‏،‏ ساختار بحث به این گونه می باشد که در بخش دوم ما اصطلاح‏ات بنیادی به کار رفته در مطالعه‏ را مشخص می کنیم و در بخش ‏سه‏ از کارهای در دست اجرا‏،‏ نمونه هایی را مثال می آوریم.تغییرات انجام شده در این سالها را بررسی می کنیم و به شناسایی مشکلات می پردازیم. همچنین در بخش‏ چهار‏ چند سوال خیلی مهم و اساسی مطرح می کنیم که ما را به سوی نتایج ای‏ن‏ مطالعات راهنمایی خواهد کرد و نیز د‏ر‏ بخش ‏پنج‏ از جامعه جهانی در خواست کمک کرده‏ ‏ایم و پروسه انجام مطالعات را شرح‏ می‏ دهیم.

‏ ‏2) ‏تشریح مسئله

‏ ‏الف‏ (‏ چالش:

‏چالش در ریاض‏ی‏ات چیست؟از آنجایی که این مسئله ممکن است به خودی خود موضوع بحث در کنفرانس مطالعه قرار بگیرد‏،‏ ما چند ایده و نظر ابتدایی و اولیه را برای ‏آ ‏ماده کردن اذهان برای مناظره و بحث پیشنهاد می کنیم.

‏یک جواب این است که ‏دانش آموزان معمولا در ‏چالش یا دست و پنجه نرم کردن با ریاضیات‏،‏ با مسئله ای که دارای جوابی واضح و روشن نیست یا از روشها و متدهای عادی و معمولی حل نمی شود بر خورد می کنند‏،‏ که در نتیجه لازم است که آنها ‏در عکس العمل نسبت به این موضوع به تجزیه و تحلیل شرایط مسئله بپردازد و یا فاکتورهای گوناگ

👇محصولات تصادفی👇

مقاله عوامل مخدوش کننده ارتباط با همسر دانلود پاورپوینت معماری عصارخانه پرسشنامه تعهدسازمانی آلن و مایر دانلود طرح درس روزانه پاداش بزرگ پایه ششم تحقیق دايره شمول ماده 632 قانون مجازات اسلا‌مي 10ص