👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق ایین دادرسی کیفری 1 73ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق ایین دادرسی کیفری 1 73ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 70 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏آيين دادرسي كيفري 1 ‏صفحه ‏2

‏آيين دادرسي كيفري 1

‏جلسه اول

‏آيين دادرسي كيفري شاخه اي از حقوق عمومي داخلي است و سازمان و طريقه اي از كشف جرم و تعقيب آن و اجراي جرم را مورد برسي قرار مي دهد يعني در واقع اتصالي ايجاد مي كند بين جرم و مجازات لازمه تاريخ انجام جرم تا اجراي مجازات تشريفاتي را دارد اين تشريفات بر عهده آ. د . ك است .ورق سابق از اين آ.تعريف شده بود كه(اصول محاكمات جزايي عبارت است از ترتيبات و مواعدي كه وضع شده براي كشف و تحقيق جرايم و تعيين مسئوليت مجرمين بر حسب مقررات قانونيه .)

‏ايراداتي بر تعريف فوق وارد است :ميزان .مسئوليت مجرمين بر عهده قانون مجازات اسلامي است و در واقع جزء قواعد ماهوي است ولي در آ.د. آمده كه قواعد شكلي را در بر مي گيرد .كشف جرم به عهده پليس . تحقيق قبلا بر عهده دادسرا بود و حالا مجتمع قضايي .در نتيجه اين تعريف نمي بواند جامع و صحيح باشد .

‏تعريف آ.د.ك.ورق.جديد –‏اين اشكالات را تا حدي مرتفع كرده است .

‏م1 مجموعه اصول و مقرراتي است كه براي كشف و تحقيق جرايم و تعقيب مجرمان و نحوه رسيدگي و صدور راي و تجديد نظر و اجراي احكام و تعيين اختيارات مقامات قضايي وضع شده است .

‏آيين دادرسي كيفري 1 ‏صفحه ‏2

‏اين ماده ايرادي كوچك دارد و آن اين كه هنوز مشخص نشده است فرد مجرم است و با قبل از صدور راي هم فرد متهم است نه مجرم در نتيجه بايد مي گفت تعقيب متهمان .

‏آقاي آشوري هم تعريف مناسبي ارائه كرده اند كه در كتاب آمده است .

‏قرار منع تعقيب عمل مجرم نباشد –‏دلايل براي توجيه اتهام كافي نباشد –

‏قرار مجرميت ‏پرونده به دادگاه مي رود .

‏قرار موقوفي تعقيب - گذشت

‏با توجه به اين قرارها تعريف جديد تعريف خوبي نيست .

‏آ.د.ك.درد و معنا به كار مي رود :1 )در معناي خاص آ.د.ك.شامل قواعد و تشريفاتي است از تاريخ تنظيم صدور كيفر خواست تا اجراي حكم (دادنامه)بايد رعايت شود .

‏برائت

‏مجرميت

‏جرم واقع مي شود كشف جرم دادستان جرم را اعلام كرد بازپرس تحقيق كرد و قرار مجرميت صادر كرد ‏كيفر خواست مي رود به دادگاه رسيدگي مي شود حكم اجراي احكام

‏آيين دادرسي كيفري 1 ‏صفحه ‏3

‏2) در معناي عام تشريفات از مرحله اي كه جرم كشف مي شود (كشف جرم ,تحقيق ,تعقيب و اجراي حكم )

‏موضوع آ.د.ك. رسيدگي به حيثيت عمومي جرم است و موضوع تبعي يا فرعي آن –‏ رسيدگي به جنبه خصوصي است .

‏جرايم گاهي اوقات جنبه عمومي دارد و اين حيثيت عمومي ماهيت جرم است و بدون آن جرم واقع نمي شود .گاه علاوه بر جنبه عمومي ,حيثيت خصوصي هم دارد كه بر شاكي خصوصي وارد شده است .موضوع اصلي آ.د.بيشتر حيثيت عمومي جرم است .مثلافقط جنبه عمومي دارد ولي كلاهبرداري ذوالجنتين است .جنبه خصوصي چون ناشي از جرم است استسنائي مورد برسي در آمده است .

‏رابطه آ.د.ك.ح.ح.ارتباطي تنگاتنگ ميان اين دوست ولازم و ملزوم همديگرند هر چند جزاي ماهري و آ.د.شكلي است .آ.د. ك.اتصال بين جرم و مجازات است و تعيين جزا بر عهده حقوق جزاست

‏آ.د.ك.و آ.د.م-ارزش آ.د. ك.بالاتر است زيرا در اين حوضه مسائل حيثيتي و شرافتي مطرح مي شود اما در آ.د.م.مسائل مالي مطرح است و حتي ممكن است سازش شود .

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت شکلات تحقیق گذري بر تاريخچه خط در ايران زمين دانلود پاورپوینت فداکاران - مِثل باران فارسی پایه سوم دبستان تحقیق روباتیک تحقیق بزهكاري زنان و مسئوليت كيفري مخففه6ص