👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت انواع ماهواره و تاریخچه پیدایش آن ها

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت انواع ماهواره و تاریخچه پیدایش آن ها

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 12 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

انواع ماهواره و تاریخچه پیدایش آن ها

مفهوم کلی ماهواره:

ماهواره ، یا «قمر مصنوعی»، به دستگاه ‌ های ساخت بشر گفته می ‌ شود که درمدارهایی در فضا به گرد زمین یا سیارات دیگر می چرخند.

اهمیت ماهواره ‌ ها برای مخابرات و بررسی منابع زمینی و پژوهش و کاربردهای نظامی و جاسوسی روزافزون است. بخشی از پژوهشهای علمی و تخصصی که در آزمایشگاه ‌ های مستقر در فضا انجام می ‌ شود، هرگز نمی ‌ توانست روی کره زمین جنبه عملی به خود گیرد .

تاریخچه:

گفته شده نخستین اشاره به ماهواره در ادبیات، نوشته ‌ ای از ادوارد اورت هیل است. او در سال ۱۸۶۹ در داستانی بنام «ماه آجری» از ماهواره ‌ ای حامل انسان نام می ‌ برد که به دور زمین می ‌ گردد .

ژول ورن نیز در داستان «میلیون ‌ های بگم» در سال ۱۸۷۹ از گلوله توپی نام می ‌ برد که بطور ناخواسته در مدار زمین به گردش درآمده ‌ است . کنستانتین سیولخوسکی نیز در رساله خود بنام «اکتشاف فضای کیهانی با وسائل عکس ‌ العملی» در میان انبوهی از اندیشه ‌ های نو در مورد فضانوردی،از ماهواره نیز نام می ‌ برد. در سال ۱۹۴۵ آرتور سی. کلارک نویسنده داستان ‌ های علمی، برای اولین بار پیشنهاد کرد که ماهواره ‌ های ارتباطی برای تامین ارتباط در سراسر زمین در مدار زمین ‌ هم ‌ زمان کره زمین قرار گیرند .

تاریخچه ماهواره ‌ های مصنوعی: اولین ماهواره مصنوعی اسپوتنیک ۱ (Sputnik ۱ ) بود که توسط شوروی در ۴ اکتبر ۱۹۵۷ شروع به کار کرد. که این باعث به راه افتادن یک رقابت فضایی بین شوروی و آمریکا شد. آمریکا نیز اولین ماهواره خود را در ۳۱ ژانویه ۱۹۵۸ به فضا پرتاب کرد. بزرگترین ماهواره مصنوعی که هم اکنون به دور زمین می ‌ چرخد ایستگاه بین ‌ المللی فضایی می ‌ باشد .

انواع ماهواره:

1-ماهواره ضد سلاح: که بعضی مواقع ماهواره ‌ های کشنده نیز خوانده می ‌ شوند، که ماهواره ‌ هایی هستند که برای خراب کردن ماهواره ‌ های دشمن و دیگر سلاح ‌ های مداری و اهداف دیگر طراحی شده ‌ اند. که هم آمریکا و هم روسیه از این نوع ماهواره دارند .

2-ماهواره ‌ های ستاره ‌ شناختی: که برای مشاهده فاصله سیاره ‌ ها و کهکشان ‌ ها و دیگر اشیای خارجی فضا استفاده می ‌ شود .

3-ماهواره ‌ های زیستی : ماهواره ‌ هایی هستند که برای حمل ارگانیسم ‌ های زنده طراحی شده ‌ اند، عموماً برای آزمایش ‌ های علمی استفاده می ‌ شوند .

4-ماهواره ‌ های مخابراتی : ماهواره ‌ هایی هستند که برای اهداف ارتباط راه دور در فضا قرار گرفته ‌ اند. ماهواره ‌ های مخابراتی مدرن نوعاً از مدارهای زمین ‌ همگام، مولنیا ( Molniya ) و پایین ‌ زمینی استفاده می ‌ کنند .

5-ماهواره ‌ های مینیاتوری : ماهواره ‌ هایی هستند که دارای وزن کم و سایز کوچک به طور غیر عادی می ‌ باشند. طبقه بندی جدیدی که برای گروه بندی این ماهواره ‌ ها استفاده می ‌ شود عبارت است از : ماهواره ‌ های کوچک ( ۵۰۰ - ۲۰۰ kg) ، ماهواره ‌ های میکرو (زیر ۲۰۰ kg) و ماهواره ‌ های نانو (زیر ۱۰ کیلوگرم )

6-ماهواره ‌ های هدایت ‌ کننده : ماهواره ‌ هایی هستند که از پخش کردن سیگنال ‌ های رادیویی استفاده می ‌ کنند تا دریافت کننده ‌ های موبایل را در زمین فعال نمایند تا مکان دقیق آن ‌ ها مشخص شود .

7-ماهواره ‌ های اکتشافی : ماهواره ‌ های مشاهداتی زمین یا ماهواره ‌ های مخابراتی می ‌ باشند، که برای کاربردهای نظامی و جاسوسی مستقر شده ‌ اند . • ماهواره ‌ های زمین ‌ شناسی : ماهواره ‌ هایی هستند که برای نظارت بر محیط، هواشناسی و ساختن نقشه و... استفاده می ‌ شوند .

8-ماهواره ‌ های تتر (Tether) : ماهواره ‌ هایی هستند که به وسیله یک کابل که به آنها تتر (افسار) می ‌ گویند، به ماهواره ‌ های دیگر وصل می ‌ شوند .

9-ماهواره ‌ های هواشناسی : که به طور ابتدایی برای نشان دادن آب و هوای کره زمین به کار می ‌ روند .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تجزیه وتحلیل سایت قیام جنگل پاورپوینت در مورد protein مبانی نظری و پیشینه تلفن همراه پاورپوینت اعتبار بخشی برنامه های درسی و مواد آموزشی